Aktualnie największym zainteresowaniem cieszy się pszenica zawierająca minimum 14 procent białka. - Cały czas obserwujemy wzrost zapotrzebowania na nią na rynkach zachodnioeuropejskich, szczególnie w Niemczech - mówi Jolanta Kozakiewicz, dyrektor zarządzająca Thegra Poland.

Rolnik zainteresowany zbytem swoich produktów na tereny Europy Zachodniej powinien najpierw przebadać próbkę zboża pod kątem zawartości białka. Badania takie są przeprowadzane przez lokalne laboratoria przy wytwórniach pasz lub w młynach. Można także skorzystać z usług wyspecjalizowanych placówek firm kontrolnych zajmujących się badaniem jakości towarów rolnych. - Jednakże zawsze należy pamiętać, iż ostateczne badania przeprowadza odbiorca w Niemczech - zaznacza Ewa Skalmowska, kierowniczka ds. zboża i rzepaku.

Rolnik mający nadwyżki swojej produkcji, które chciałby sprzedać na wolnym rynku oraz znając już jakość towaru może zaoferować go firmie zajmującej się handlem masowymi towarami rolnymi. W Thegra Poland warunki zakupu są negocjowane z każdym dostawcą oddzielnie, tak, aby jak najlepiej dopasować je do jego potrzeb. Na bieżąco ustala się najkorzystniejszą cenę w nawiązaniu do aktualnej sytuacji na giełdach towarowych oraz kursu wymiany walut do złotówki. Firma zajmuje się całą logistyką, odbiera towar bezpośrednio od klienta. Stosuje też wysokie standardy dotyczące płatności, wszystkie faktury są zawsze realizowane maksymalnie w ciągu czternastu dni.

W ramach elastycznego dopasowania się do potrzeb klientów wprowadzono również możliwość wymiany dostarczanego towaru na inny z oferty firmy – rolnik może np. zamówić nawozy lub śrutę sojową o tej samej wartości, dzięki czemu właściciel gospodarstwa unika zbędnych formalności i dostaje potrzebny produkt od razu.

Źródło: Thegra Poland