Plonowanie zbóż i rzepaku na terenie Polski jest tak zróżnicowane jak zróżnicowane są warunki glebowe, pogodowe czy zastosowana agrotechnika uprawy. Rozbieżności mogą być ogromne. Niestety, bardzo często w komentarzach pod wiadomościami dotyczącymi produkcji roślinnej pojawiają się informacje o osiągniętym plonie bez dodatkowych informacji, co zazwyczaj kończy się niemerytoryczną dyskusją i wzajemnym podważaniem wiarygodności osiągniętych wyników.

W tym roku również wegetacja zbóż i rzepaku, a także  żniwa przebiegały różnie w zależności od regionu polski. Chcemy Was zachęcić do podzielenia się z innymi swoimi wynikami i wpisanie ich w komentarzach pod tą wiadomością. Prosimy jednak, żeby oprócz wysokości uzyskanego plonu podać jeszcze kilka podstawowych informacji takich jak np.: region polski, klasa gleby, pH, odmiana, system nawożenia i ochrony czy powierzchnia upraw.

Mamy nadzieję, że chętnie podzielicie się z nami i z innymi rolnikami swoimi osiągnięciami. Liczymy na rzetelne informacje - bez koloryzowania :)

>>> Czytaj więcej: Żniwa nie dla wszystkich udane - opinie przedstawicieli branży rolnej