= Gdyby nie ta sytuacja ogólna, która spowodowała te wielkie wzrosty cen to może moglibyśmy mówić,  że pomoc która została nam dana jest wystarczająca - podkreśla  Alina Ojdana, przewodnicząca Związku Zawodowego Rolnictwa "Korna". 

Jednak rosnące ceny zbóż i galopujący wzrost kosztów produkcji trzody chlewnej powodują, że dopłaty zaproponowane przez Ministerstwo Rolnictwa  są wciąż niewystarczające.

Mimo dopłat trzoda chlewna nadal poniżej kosztów produkcji

Przewodnicząca Związku Zawodowego Rolnictwa "Korona" nadal podkreśla mimo że wielu producentów trzody chlewnej otrzymała wsparcie rządowe to nadal w wielu przypadkach jest to niewystarczające wsparcie. Wielu producentów trzody chlewnej nadal zastanawia się nad likwidacją produkcji z powodu zbyt wysokich kosztów.

- Można mówić, że sprzedawaliśmy tucznika za 4 zł, a teraz sprzedajemy za 6 zł, ale to ciągle jest za mało, cięgle poniżej kosztów produkcji. Zgodnie z opracowaniami Wielkopolskiej Izby Rolniczej nadal, mimo wsparcia rządowego dopłacamy 100 zł do produkcji tucznika - podsumowała Alina Ojdana, przewodnicząca Związku Zawodowego Rolnictwa "Korna".