Alltech, umieścił na liście Feed Verified 13 produktów i w przyszłości planuje dodać kolejne. Wpisane na listę produkty spełniają założenia programu Non-GMO dla pasz oraz posiadają certyfikaty Non-Hormone Treated Cattle (NHTC), USDA NeverEver3 (Verified Natural) i GAP 5-Step Animal Welfare Rating™.

- Alltech zawsze był liderem w zakresie innowacyjnych technologii służących poprawie kondycji i zdrowia zwierząt - powiedział Dave Pfenninger, koordynator Alltech ds. wołowiny w Ameryce Północnej.

- Koncentrujemy się na naturalnych rozwiązaniach żywieniowych, co kwalifikuje nas do udziału w nowych programach weryfikacyjnych. Jednak wymagania tych programów są coraz bardziej zróżnicowane i wciąż rośnie ich złożoność, dlatego zdawaliśmy sobie sprawę, że potrzebujemy odpowiedniego partnera, aby mieć stałą gwarancję zgodności z wymogami rynku, więc gdy dowiedzieliśmy się o programie Feed Verified zespołu IMI Global, nie mieliśmy wątpliwości, jaką podjąć decyzję.

Feed Verified jest pierwszym tego rodzaju innowacyjnym projektem, który polega na tworzeniu bieżącego wykazu zatwierdzonych pasz i ich składników wraz z informacją, jakie normy lub certyfikaty spełnia lub posiada dany produkt. Wykaz obejmuje produkty przeznaczone dla różnych gatunków zwierząt i zawiera bezpośrednie łącza do stron poszczególnych produktów, dzięki czemu łatwo uzyskać dodatkowe informacje i/lub dokonać zakupu.

- Najważniejszym aspektem kontroli określonych procesów produkcji zwierzęcej jest zbadanie, identyfikacja i potwierdzenie rodzaju substancji wchodzących w skład pasz podawanych zwierzętom - powiedział John Saunders, prezes i dyrektor generalny Where Food Comes From, Inc. - To może wydawać się proste, ale należy przez chwilę zastanowić się nad złożonością tych badań. Pięć lat temu martwiliśmy się tylko o produkty uboczne produkcji zwierzęcej. Dzisiaj dochodzą do tego antybiotyki, promotory wzrostu, organizmy modyfikowane genetycznie, składniki organiczne, nawet procentowa zawartość roślin pastewnych lub protein. Mógłbym wymieniać dalej, ale prawda jest taka, że pasze są nowym elementem ryzyka dla dochodowej produkcji zwierzęcej. Wystarczy odrobina jakiejś substancji, aby zdyskwalifikować całe pokolenie zwierząt w programie kontrolnym, nawet jeśli wszystkie inne procedury zostały przeprowadzone prawidłowo. Dlatego właśnie projekt Feed Verified musiał się pojawić. Chcemy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby umożliwić rolnikom i hodowcom zachowanie transparentności w procesie produkcji pasz – Feed Verified jest kolejnym narzędziem, które pomoże im odnieść sukces w tych staraniach.

Wielu najważniejszych graczy na rynku pasz od dawna wykorzystuje możliwości oferowane przez Where Food Comes From, Inc. Jednym ze sposobów upublicznienia uzyskanych informacji jest oznakowanie produktów etykietą i kodem QR, które umożliwiają klientom uzyskanie dodatkowych informacji na temat kupowanych pasz.

Aby zapoznać się z bieżącą wersją tego narzędzia, wystarczy wejść na stronę http://www.imiglobal.com/feed-verified.html. Strona rozpoczęła działanie od zaprezentowania 14 nowo zatwierdzonych produktów wiodących na rynku marek, należących do firm Alltech i Bio S.I. Technology.

Produkty firmy Alltech powstają w ramach systemu kontroli jakości Alltech Quality System (AQS), który uznawany jest w branży za standard godny naśladowania. Ponieważ system AQS jest ujednoliconym procesem, który ma na celu zagwarantowanie spełniania, a nawet przekraczania wymagań innych niezależnych systemów certyfikacyjnych, umożliwia on uzyskanie dokładnie takiego samego poziomu kontroli jakości i identyfikacji w każdej lokalizacji geograficznej, w której działa Alltech.