Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, organizowane już od 18 lat, jest jednym z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu sektora mleczarskiego, nie tylko polskiego, ale i europejskiego.

Agnieszka Maliszewska, dyrektor Polskiej Izby Mleka i pomysłodawczyni Forum poinformowała, że tegoroczna edycja, planowana na 16-18 września, została przełożona na 8-10 września 2021r.  

Z pisma wynika, iż Forum przełożone zostało z uwagi na światową pandemię oraz wyzwania i kryzys, z którym będziemy musieli się zmierzyć.

Maliszewska w opublikowanym piśmie podkreśla, że organizując kolejne edycje zawsze dokładała starań, aby zapewnić udział najlepszych światowych prelegentów, a konferencja gromadziła uczestników z wielu państw.

– Forum zawsze było miejscem wymiany wiedzy, doświadczeń i dyskusji na temat wyzwań stojących przed sektorem mleczarskim. Było również okazją do świętowania sukcesów i wspólnej radości. Ten rok będzie inny, ponieważ przed nami czas gigantycznych wyzwań, trudów.   Zapewne obecnie ciężko będzie nam odnaleźć radość, choć szukać będziemy nadziei na lepsze jutro. Wierzę, że spotykając się na 18 Forum w 2021 roku będziemy mogli powiedzieć, ze pokonaliśmy najgorsze trudności – stwierdza w informacji Agnieszka Maliszewska.