Projekt „Zdrowy Nabiał – aplikacja mobilna”, sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka, jest odpowiedzią na trendy w żywieniu polskiego konsumenta oraz czarny PR skierowany przeciw produktom nabiałowym.

Promocja spożycia nabiału poprzez nowoczesną formę komunikacji jaką jest aplikacja mobilna jest szczególnie skuteczna w grupie tzw. pokolenie Y – milenialsi , a właśnie ta grupa konsumentów jest najbardziej podatna na złe nawyki żywieniowe oraz niedobory składników odżywczych skutecznie dostarczanych organizmowi przez nabiał.

Aplikacja stworzona przez Polską Izbę Mleka umożliwia sprawdzenie przez użytkownika prawidłowości jego wagi względem wieku i płci (wskaźnik BMI) dla umiarkowanej aktywności fizycznej. Dodatkową funkcjonalnością jest wykazanie ilości składników spożywczych w prostych jak i złożonych posiłkach oraz procentowego spełnienia dziennego zapotrzebowania na nie przez organizm użytkownika. Intuicyjne menu oraz ilości produktów mierzone „domowymi miarami” np. łyżeczki, plasterki sprawiają, że skomponowanie posiłku jest bardzo łatwe i szybkie.

Dzięki aplikacji można określić swój poziom BMI, a także zawartość pokarmową posiłków (zawartość kalorii, białka, węglowodanów, tłuszczów, witamin i minerałów). Nowe narzędzie podpowie również jakie produkty warto stosować w zdrowej diecie i jakie posiłki warto wprowadzić do codziennej diety.

Bogata baza artykułów spożywczych umożliwia obliczenie zawartości kalorii, białka, tłuszczów, węglowodanów, witamin oraz minerałów dla większości potraw. Aplikacja po wskazaniu procentowego dziennego zapotrzebowania organizmu na dane składniki żywieniowe zaproponuje odpowiednio zbilansowane menu na śniadanie, obiad i kolację z uwzględnieniem mleka i produktów mlecznych.