Na dzisiejszej konferencji poświęconej promocji polskiego mięsa, tematyce certyfikatów jakości oraz oznaczeniu „Produkt polski” Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski wraz z przedstawicielami wybranych organizacji branżowych zachęcali konsumentów do dokonywania świadomych wyborów w czasie kupowania żywności, ze szczególnym uwzględnieniem mięsa.

Minister podkreślił wysoką jakość polskiej wołowiny, która nie ustępuje pola produktom innych producentów tego gatunku mięsa, oraz wyraził nadzieję, że w przyszłości polska wołowina stanie się niedościgłym wzorem dla hodowców na całym świecie. Nie pominął wieprzowiny, którą określił mianem naszego mięsa narodowego, a którą Polacy zawsze się szczycili, ani drobiu, w przypadku którego podkreślił rozwój hodowli mniej popularnych gatunków.

– Mamy w czym wybierać i absolutnie bądźmy przekonani – polska żywność jest najlepsza na świecie – stwierdził minister rolnictwa.

W czasie konferencji podkreślił również, że akcja "Kupuj świadomie - Produkt polski" rozwija się w stopniu przekraczającym oczekiwania. Zdaniem ministra nastąpi poważne przewartościowanie podejścia polskich konsumentów do polskiej żywności.

Minister Ardanowski w swojej wypowiedzi podkreślił, że polska żywność jest żywnością bezpieczną, wysokiej jakości oraz wartą zakupu. Jak stwierdził minister, jeżeli ktoś chce, aby jego zakupy wspierały polską gospodarkę, miejsca pracy i dochody rolników powinien kupować produkty z oznaczeniem „Produkt polski”. Uwadze poszukujących produktów o szczególnej jakości polecił żywności z certyfikatami i znakami jakości.