Od tego roku aukcje odbywają się w miejscowości Zwierzyniec Wielki, w gminie Dąbrowa Białostocka. Na aukcję hodowcy z województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego przywieźli ponad 150 odsadków (jałówek i buhajków) w wadze od 180 kg do 380 kg.

Sprzedano wszystkie sztuki z całej oferowanej stawki. Do licytacji przystąpiło siedmiu kupujących, niektórzy z nich biorą udział w aukcji od samego początku. Nabywców znalazły wszystkie zwierzęta.

Najlepszą cenę uzyskano na jałówki i byczki w wieku ok. 6 miesięcy i wadze ok. 240 kg. Ceny jałówek wahały się od 9,5 zł netto /kg do 12,50 zł netto /kg. Ceny byczków wahały się od 9,80 zł/kg za zwierzęta duże, w wadze 370-380 kg, aż do ceny 13,10 zł/kg za zwierzęta w wadze około 240 kg.

- Bardzo się cieszę, ze aukcja zakończyła się sukcesem. Ceny, które otrzymali hodowcy były wyższe niż na rynku lokalnym. Na pewno jeszcze w tym roku zorganizujemy jedną aukcję, a od przyszłego roku spróbujemy przeprowadzać aukcję zwierząt hodowlanych na każdej wystawie regionalnej. Chcemy, żeby oprócz towaru do opasu i młodego bydła hodowlanego nabywców na aukcjach znajdowały buhaje rozpłodowe różnych ras mięsnych. Ważne jest dla nas, żeby zwierzęta czystorasowe trafiały również do stad produkcyjnych, dzięki temu będzie można uzyskać żywiec lepszej jakości, za który hodowca uzyska lepszą cenę. Aukcja napawa optymizmem, że jest nadal zainteresowanie bydłem mięsnym i pomimo czasowych problemów na rynku nadal jesteśmy jednym z liderów europejskiego eksportu – uważa Jacek Zarzecki Prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.