Sprzedana ma zostać firma Zjednoczone Pasterstwo (CPC), której właścicielem jest brytyjska firma inwestycyjna Terra Firma.

Zgodnie z doniesieniami australijskich mediów, CPC posiada łącznie 16 farm bydła z prawie 400 tys. zwierząt i zarządza około 5,5 mln hektarów ziemi. Firma zajmująca się hodowlą zwierząt, położona jest na północy Australii, ma także większościowy udział w dwóch stadach bydła mięsnego w Indonezji. CPC cieszy się dobrą reputacją ze względu, na jakość zwierząt i fachowość pracowników.

Analitycy rynku szacują wartość CPC (w przeliczeniu) na około 2,6 mld złotych.

Pod koniec 2016 r. została sprzedana kierownikowi górnictwa Gina Rinehart i chińskiej grupie inwestorów Shanghai Creed Megafarma australijska farma S. Kidman, & Co ze 185 tys. sztuk bydła i łącznej powierzchni 10 mln ha (w przeliczeniu) za około 1,020 mld zł.

Według obecnych właścicieli, CPC będzie przedmiotem przetargu i zostanie sprzedana w całości lub częściowo.

Australijska firma w ubiegłym roku wygenerowała zyski przed odsetkami, podatkami, amortyzacją i zyskiem w wysokości (w przeliczeniu) około 130 mln zł i ma aktywa o wartości (w przeliczeniu) około 2,330 mld zł. Jest to największy prywatny biznes hodowli bydła w Australii.