Mieszanka paszowa mineralna w formie bolusa - Cellstop dostarcza krowom niezbędnych mikroelementów i witamin odpowiedzialnych za regenerację wymienia, biorących udział w zwalczaniu stanów zapalnych w wymieniu (m.in. cynk, mangan, selen, wit. E). Preparat zawiera również fitoskładniki (z juki Schidigera, jeżówki purpurowej i rzeń-szenia), które wspomagają naturalne działanie obronne organizmu oraz przyczyniają się do wytwarzania długotrwałej odporności. W składzie preparatu znajdziemy również kwasy tłuszczowe, sole kwasów tłuszczowych, uwodorniony olej roślinny czy czerwone wapienne algi.

Efektem jaki ma przynieść zastosowanie preparatu jest obniżenie poziomu komórek somatycznych w mleku krów, u których zastosowano bolus. Producent zapewnia o wysokim działaniu bolusa Cellstop, sięgającym nawet trzykrotnego obniżenia poziomu komórek somatycznych w mleku widocznym po 4 tygodniach od zastosowania preparatu.

Bolus jest aplikowany krowie jednokrotnie – aplikatorem do żwacza. Jeżeli jednak poziom komórek somatycznych w mleku jest nadal zbyt wysoki należy po upływie 4 tygodni podać kolejną dawkę preparatu. Bolus Cellstop jest dostępny w opakowaniach po 10 sztuk.

Łącznie podczas tegorocznych Targów Ferma Znakiem Nowość odznaczono 9 produktów.