Od kilku tygodni, choć ceny się dynamicznie zmieniają, utrzymuje się stała przewaga cenowa jałówki nad bykiem. Wielu rolników wstrzymuje się więc ze sprzedażą samców, przez co do skupów trafia wiele sztuk w wieku powyżej 2 lat.

Obecnie cena za buhaje w ankietowanych zakładach w klasie R wynosi maksymalnie 12,7 zł/kg. Najwyższa stawka w klasie O wynosi zaś 12,40 zł/kg. Z kolei cena samców skupowanych w wadze żywej dochodzi do 7,70 zł/kg.

Najdroższą kategorię, szczególnie w wycenie poubojowej stanowią jałówki. Aktualnie stawki oferowane przez zakłady za klasę R wynoszą maksymalnie 13,5 zł/kg, co znacząco przewyższa cenę oferowaną za buhaja. Ceny jałówek w klasie O dochodzą do 12,50 zł/kg. Za jałówki skupowane na wagę żywą rolnicy mogą otrzymać maksymalnie 7 zł/kg.

Na stałym poziomie zatrzymała się cena krów. Zwierzęta w tej kategorii skupowane przez zakłady w rozliczeniu poubojowym wyceniane są maksymalnie na 11,2 zł/kg. W przypadku sztuk sprzedawanych na żywą wagę, najwyższe stawki wynoszą obecnie 5,50 (ceny netto).