Maksymalne stawki oferowane przez zakłady pozostają na stabilnym poziomie, choć pojedyncze zakłady wprowadziły niewielkie korekty w dół (23-30 gr/kg WBC), szczególnie w przypadku byków.

W ubiegłym tygodniu podaż była niewielka, co stymulowało wzrost cen. Obecnie, jak informują zakłady, towaru na rynku jest więcej, ale pojawiają się trudności z odbiorem zwierząt. Silne mrozy i rosnąca pokrywa śnieżna sprawiają, że w niektórych regionach odbiorcy bydła rezygnują z wyjazdu w teren.

Aktualnie, w ankietowanych zakładach ceny skupu buhajów w klasie R wynoszą maksymalnie 14,1 zł/kg. Natomiast w klasie O górna stawka to 13,7 zł/kg. Ceny samców skupowanych w wadze żywej, bardzo często dochodzą do 8 zł/kg.

W przypadku jałówek maksymalne stawki utrzymują się nadal wysoko i w klasie R wynoszą 14,3 zł/kg, a w klasie O 13,3 zł/kg. Za jałówki sprzedawane na wagę żywą producenci mogą obecnie otrzymać maksymalnie 8 zł/kg.

Stabilne są również ceny oferowane za krowy, które w rozliczeniu na WBC osiągają pułap 11,7 zł/kg. Jeśli zaś chodzi o stawki za żywą wagę, producenci mogą otrzymać do 5,5 zł/kg (ceny netto).

Chcesz sprzedać lub kupić zwierzęta? Zostaw ogłoszenie na gieldarolna.pl.