Ceny bydła odrobiły obecnie straty jakie wystąpiły na skutek grudniowych obniżek, w niektórych przypadkach stawki nawet dodatkowo wzrosły. W przerwach okołoświątecznych niektóre zakłady pracowały normalnie, inne ograniczyły działalność, a jeszcze inne całkowicie wstrzymały prace w tym okresie. Obecnie wszystkie ubojnie pracują już w normalnym trybie, przez co popyt na wołowinę wyraźnie wzrósł.

Sprawdź oferty dotyczące bydła na Giełdzie Rolnej

Za byki płacą nawet 20 zł/kg

W tym tygodniu w ankietowanych zakładach ceny skupu buhajów w klasie R wynoszą maksymalnie 20 zł/kg (średnio 18,70 zł/kg), zaś w klasie O górna stawka wynosi 19 zł/kg (średnio 18,21 zł/kg). Ceny byków skupowanych na żywą wagę zatrzymują się na poziomie 12 zł/kg (średnio 10,93 zł).

Ceny jałówek w rozliczeniu poubojowym w klasie R dochodzą obecnie do 19 zł/kg (średnio 17,84 zł/kg), a w klasie O 18 zł/kg (średnio 17,87 zł/kg). Za jałówki sprzedawane na wagę żywą producenci mogą obecnie otrzymać do 11 zł/kg (średnio 9,47 zł/kg).

Krowy w rozliczeniu poubojowym wyceniane są teraz maksymalnie na 17 zł/kg (średnio 15,56 zł/kg). Natomiast w przypadku sprzedaży na żywą wagę, ceny dochodzą nawet do 9 zł/kg (średnio 7,50 zł/kg) (ceny netto).

Sprawdź aktualne ceny skupu bydła