Z początkiem maja obserwuje się ustabilizowanie cen skupu bydła. Podwyżki wyhamowały, ale stawki są dość stabilne, pomimo pojedynczych obniżek wprowadzanych przez zakłady.

Obserwując zmiany notowań na rynku wołowiny, można stwierdzić, że w najbliższym czasie drożej raczej nie będzie. Wśród ankietowanych zakładów część wyrównała jeszcze stawki podnosząc do średniej rynkowej, inne zaś, szczególnie te, które płaciły najwięcej, wprowadziły drobne korekty cen.

Byki droższe tylko na WBC

Obecnie w ankietowanych zakładach ceny skupu buhajów w klasie R wynoszą maksymalnie 14,40 zł/kg (średnio 14,11 zł/kg), zaś w klasie O górna stawka wynosi 14,00 zł/kg (średnio 13,74 zł/kg) i są nieco wyższe od zeszłotygodniowych. Ceny samców skupowanych na żywą wagę wynoszą maksymalnie 8 zł/kg (średnio 7,90 zł/kg, czyli o 4 gr taniej niż w ubiegłym tygodniu).

Ceny jałówek nieco niższe

W tym tygodniu ceny jałówek delikatnie spadły. Maksymalne stawki w klasie R nadal wynoszą 14,50 zł/kg (średnio 13,91 zł/kg – taniej o 17 gr), a w klasie O 13,50 zł/kg (średnio 13,09 zł/kg – taniej o 9 gr). Za jałówki sprzedawane na wagę żywą producenci mogą obecnie otrzymać do 7,50 zł/kg (średnio 6,9 zł/kg).

Mieszane notowania krów

Również w przypadku stawek oferowanych za krowy oferty były zróżnicowane. Samice w rozliczeniu na WBC osiągają maksymalną cenę na poziomie 12,60 zł/kg (średnio 12,16 zł/kg – drożej o 6 gr). Natomiast w przypadku sprzedaży za żywą wagę, oferty zatrzymują się na poziomie do 5,6 zł/kg (średnio 5,26 zł/kg – taniej o 10 gr), (ceny netto).