W ostatnim czasie ustabilizowała się zarówno cena jak i podaż bydła. Większe ruchy na rynku żywca mogą trwać, dopóki nie przyjdzie zima. Zwierzęta korzystają jeszcze z pastwisk, po zejściu do obór nastąpi przegląd i ewentualne brakowanie sztuk.

Maksymalne stawki za buhaja w rozliczeniu WBC to 12,8 zł w klasie R oraz 12,3 zł w O-klasie. Ceny za byki skupowane w wadze żywej, w żadnym z ankietowanych skupów nie przekraczają 7 zł za kg.

Ceny jałówek nie odbiegają znacząco od stawek proponowanych za buhaje. Najlepsza oferta w klasie R za jałówkę to 12,2 zł za kg w rozliczeniu poubojowym. Maksymalna cena za żywą wagę zatrzymuje się na poziomie 6 zł za kg.

Najniższe oferty dotyczą oczywiście krów. Maksymalna cena za krowę w klasie R to 10,5 zł za kg oraz 10,2 zł w O-klasie. Krowy w wadze żywej w zależności od budowy wyceniane są 2 – 4,5 zł za kg.

Według kierowników skupów cena powinna się póki co utrzymywać na stałym poziomie, chyba, że nastąpią większe ruchy na rynku i znacząco wzrośnie podaż bydła.