W wystawie bydła mlecznego uczestniczyło 33 hodowców z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy zaprezentowali łącznie 45 sztuk bydła mlecznego. Ocenie zwierząt przewodniczył Roman Januszewski z PFHBiPM, a jego asystentką była Anna Błońska, inspektor z Oddziału Olsztyńskiego.

Zwierzęta nagrodzono w następujących kategoriach:

Krowy pierwiastki rasy HO w okresie trwania I laktacji
o Czempion: Jaskółka 10, Ciężki Paweł, Lubomino
o Wiceczempion: Stanka 5/2, Jakubowski Karol, Bratian
o II Wiceczempion: Malina, Skórczyńska Stanisława, Prosity

• Krowy pierwiastki rasy HO w okresie trwania II laktacji
o Czempion i Superczempion: Elba, Elert Waldemar, Rzeck
o Wiceczempion: Jaskolka 5, Różańska – Brejnak Magdalena, Adamowo
o II Wiceczempion: Koza 26, Orzeł Arkadiusz, Wróblik

• Krowy pierwiastki rasy HO w okresie trwania III i dalszych laktacji
o Czempion: Malina 11, Obrębski Mateusz, Ostrowin
o Wiceczempion: Sarna 19, Dembowski Eugeniusz, Rogiedle
o II Wiceczempion: Irena 7, Borczak Leon, Kruzy

• Jałowice rasy HO w wieku 10 – 12 miesięcy
o Czempion: Babilon 9, Obrębski Mateusz, Ostrowin
o Wiceczempion: Odri 1, Romanowski Grzegorz, Kobyliny
o II Wiceczempion: Łysa 6-1, Pawłyk Dariusz, Stegny

• Jałowice rasy HO w wieku 13 – 14 miesięcy
o Czempion:Łysa 15, Jaroszek Tadeusz, Adamowo
o Wiceczempion: Anastazja 1-1, Pawłyk Dariusz, Stegny
o II Wiceczempion: Zuza, Woźniak Marek, Karszewo

• Jałowice rasy HO w wieku 15 – 16 miesięcy
o Czempion: Walentynka 15, Chodań Bogdan i Chodań Piotr, Grabinek
o Wiceczempion: Czarna 25, Kliniewska Barbara, Byszwałd
o II Wiceczempion: Solaris 1-1, Pawłyk Dariusz, Stegny

• Jałowice rasy HO w wieku 17 – 18 miesięcy
o Czempion: Małocha 15, Jaroszek Tadeusz, Adamowo
o Wiceczempion: Czarna 2, Szczypior Bożena, Rodnowo
o II Wiceczempion: Pusia 2, Różańska – Brejnak Magdalena, Adamowo

• Krowy rasy czarno – białej (ZB)
o Czempion: Koza, Stefański Marek, Kokoszewo
o Wiceczempion: Machnaczowa 1, Stefański Marek, Kokoszewo
o II Wiceczempion: Ula, Nowakowski Zdzisław, Groszki