Wciąż występują duże rozbieżności w cennikach skupu bydła pomiędzy zakładami. Jednak w tym tygodniu nastąpiło pewne uspokojenie, a niektóre skupy podniosły nieco ceny, szczególnie w przypadku buhajków.

Aktualnie stawki za buhaje w klasie R dochodzą do 12,2 zł/kg. Z kolei ceny w klasie O mieszczą zatrzymują się na poziomie 11,8 zł/kg. Cena samców skupowanych w wadze żywej to maksymalnie 6,5 zł/kg.

Obecne maksymalne stawki w przypadku jałówek w klasie R wynoszą 12,8 zł/kg, a w klasie O 12 zł/kg. Za jałówki skupowane na wagę żywą rolnicy mogą otrzymać do 6,3 zł/kg.

Ceny krów, przypadku sztuk sprzedawanych w rozliczeniu na WBC zatrzymują się na poziomie 9,9 zł/kg. Za żywą wagę producenci zaś mogą otrzymać maksymalnie 4,6 zł/kg. (ceny netto).

W ostatnim czasie pojawiły się nowe możliwości eksportowe dla mięsa wołowego do Serbii, Singapuru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, o czym poinformował Główny Inspektorat Weterynarii. Branża wciąż jednak z niecierpliwością oczekuje na otwarcie rynku dla znaczących odbiorców polskiej wołowiny, takich jak Włochy.