W drugim tygodniu grudnia kontynuowane są obniżki z poprzedniego tygodnia, których dokonano głównie w cennikach krów. W przypadku pozostałych grup bydła korekty są nieznaczne.

Aktualne stawki za krowy w rozliczeniu poubojowym nie przekraczają granicy 10,50 zł/kg. W wielu zakładach wprowadzono obniżki rzędu 20 – 40 gr./kg. Ceny płacone za krowy w żywej wadze w większości nie przekraczają 5 zł, osiągając średnio 4,50 zł/kg.

Buhaje w klasie R wyceniane są maksymalnie na 13 zł/kg, a klasa O jest tańsza o 50 gr. Za najlepsze buhaje w wadze żywej zakłady płacą maksymalnie 7,40 zł/kg.

W przypadku jałówek również wprowadzono drobne korekty w dół, zatrzymując się na poziomie 12,4 zł/kg w klasie R. O-klasa kosztuje maksymalnie 12 zł/kg., jednak są to wyjątki, większość zakładów oferuje stawki o 20-50 gr. niższe. Jałówki skupowane w wadze żywej osiągają poziom maksymalnie 6,80 zł/kg (ceny netto).

W najbliższym czasie powinna wzrosnąć podaż bydła, gdyż następny tydzień jest praktycznie ostatnim tygodniem intensywnego handlu przed okresem świątecznym, oby nie wywołało to kolejnych obniżek.