Kenocox jest środkiem dezynfekcyjnym o szerokim spektrum działania, skutecznym wobec pasożytów wywołujących kryptosporydiozę u cieląt, a także wobec bakterii oraz wirusów.

Środek pomaga zmniejszyć natężenie infekcji w pomieszczeniach dla zwierząt. Można go stosować na wszystkich rodzajach powierzchni. Nanosi się go poprzez oprysk lub w formie piany. Produkt posiada wyjątkową recepturę, która nie zawiera fenolu, dzięki czemu jest bezpieczny dla użytkowników i zwierząt

Preparat szczególnie zalecany jest do dezynfekcji budek i kojców dla cieląt. Według zaleceń, należy obficie spryskać podłogę 4 proc. roztworem Kenocox w spray’u, aż cała podłoga będzie mokra (0,4 L/m2). Szczególną uwagę należy zwrócić na podajniki karmy i zbiorniki na wodę, oraz wszelkie powierzchnie, które mogą mieć kontakt ze zwierzętami, w tym uszkodzone lub zniszczone podłogi i ściany.

Należy dopilnować, by minimalny czas kontaktu środka z opryskiwaną powierzchnią wyniósł 2 godziny. Produkt dostępny w opakowaniach 1l i 10 l.