PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Duże zmiany w Mlekpolu

Duże zmiany w Mlekpolu
Fot.Shutterstock.com

W Mlekpolu nastąpiły duże zmiany. Jak dowiedział się serwis portalspożywczy.pl, odwołany został dotychczasowy przewodniczący Rady Nadzorczej Jan Zawadzki, który swoją funkcję sprawował kilkanaście lat. Nowym przewodniczącym został Sławomir Przytuła, który zapowiada konkretne zmiany.- Pewne rzeczy po latach z natury ulegają skostnieniu. Chcemy tchnąć nowego ducha w działalność Rady jak i w całą firmę. Wiele rzeczy wymaga nowego spojrzenia i zmiany – powiedział w rozmowie z serwisem portalspożywczy.pl Sławomir Przytuła. Podkreśla, że samorząd nie zajmuje się kierowaniem firmą, ale ma funkcję kontrolną, z której zamierza w pełni teraz korzystać.

- Chcemy mieć duży wpływ na firmę. Rada będzie kontrolowała działania zarządu i liczy tu na dobrą i owocną współpracę. Chcemy mieć duży wpływ na audyty, będą lepiej funkcjonowały komisje wewnątrz Rady. Jako przewodniczący będę chciał wiedzieć, jak idą inwestycje, a jeśli są jakieś kłopoty to dlaczego – mówi przewodniczący Przytuła.

Podkreśla, że jego celem jest jak najlepsza dbałość o właścicieli – rolników oraz o pracowników spółdzielni. - Chcemy, aby Mlekpol działał biznesowo, a nie politycznie, chcemy, aby rolnicy mogli zarabiać konkretne pieniądze i wierzę, że w naszej spółdzielni jest to możliwe. Dlatego trzeba usprawnić wszystkie procesy, w tym kontrolne – podkreśla nowy przewodniczący.

Czytaj więcej: W Mlekpolu idzie nowePodobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (67)

 • Michał 2020-01-31 15:03:12
  Tak dobrze żerło i zdechło.
  • Orwell 2020-01-31 15:19:59
   I rzeczywiście partyjny światopogląd najłatwiej dawał się wpoić ludziom o zbyt ograniczonej inteligencji, aby go mogli pojąć. Bez protestu akceptowali nawet najjaskrawsze wypaczenia rzeczywistości, bo nie rozumieli w pełni potworności tego, czego od nich żądano, a ponadto zbyt mało interesowali się aktualnymi wydarzeniami, aby zdawać sobie sprawę z grozy sytuacji. Niewiedza pozwalała im zachować zdrowe zmysły. Przełykali wszystkie kłamstwa, i to bez najmniejszego dla siebie uszczerbku, bo przelatywały przez nich - nie strawione - niczym kamyki przez układ pokarmowy ptaka.
 • Grzesiu 2020-01-31 10:32:35
  No i w to gra...Ardanowskiego słuchać!!! w skrócie jego strategia jest prosta: "Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy to jest zły uczynek. Dobry, to jak Kali zabrać komuś krowy" Oj rolnicy i farmerzy, czy wy naprawdę macie klapki na oczach i nic nie zrozumieliście od czasów Henryka Sienkiewicza? Manipulują wami jak chcą a wy jak te owieczki wierzycie we wszystko...rozwalić, rozkraść, my nie mamy to i niech oni nie mają...Serce mnie ściska bo miałem nadzieję że macki pisu nie dotkną mleczarstwa, ale widzę że udało im się środowisko skłócić i podzielić...szkoda...żegnaj europo...wkrótce będziemy mieli tylko niemieckie mleko i jedli tylko duński boczek
  • marek 2020-01-31 14:56:44
   To Ty ten (nie)sławny Grzesiu z portalu rolniczego na a? Znany z opowiadania bajek w których rolnikom żyje się długo i szczęśliwie, ale TYLKO I WYŁĄCZNIE pod przywództwem światłego prezesa Borawskiego. To co Grzesiu zaczynaj: "łubu dubu niech żyje prezes......."
   • Grzesiu 2020-01-31 15:11:38
    To chyba nie ja...aż zajrzałem na portal rolniczy - ale tam nikogo nie znalazłem na A...a w czym jest problem odnośnie mojego textu? w Duńskim boczku? To kolega nie wie co je??? chyba że swoje wędzi...w Biedronce polskiego nie uraczy...i taka będzie Polska. pis skłóca środowisko i buntuje chłopów bo łatwiej jest rządzić głupimi niż wykształciuchami...ale wszyscy znamy to z historii, więc, prawda w oczy nie powinna koleć...
   • marek 2020-01-31 15:36:02
    Czyli takich "grzesiów" jest więcej, aż trudno w to uwierzyć. Może zajrzyj jeszcze raz na forum rolnicze zaczynające się od agro... i tam szukaj grzesia - może odnajdziesz się... w końcu. Apropo trucia nas duńskim boczkiem - zima w tym roku lekka, ciekawe czy nie da się kupić soli drogowej...to tylko jeden z wieelu przykładów..., ale pewnie też nie będziesz wiedział o co chodzi...ŁUBU DUBU.....
 • Rysiek 2020-01-30 20:53:49
  List Otwarty do Spółdzielców i Pracowników Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie Drodzy Spółdzielcy i Pracownicy naszej Spółdzielni, nie mogę dłużej milczeć! Mamy w naszej Spółdzielni głęboki kryzys zarządzania i nadzoru. Jestem przekonany, że wielu z Was od dawna widzi poważne problemy i liczne uchybienia w zarządzaniu oraz brak właściwego, skutecznego nadzoru właścicielskiego w naszej Spółdzielni. Jak zapewne wiecie zostałem wczoraj odwołany z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej. Moje odwołanie przebiegło w skandalicznej atmosferze zastraszania i zaszczuwania zarówno mnie jak i części radnych. Nie zostały oficjalnie podane przyczyny mojego odwołania. Jestem jednak przekonany, że prawdziwą przyczyną odwołania była moja aktywność nadzorcza i chęć kontroli poczynań zarządu Spółdzielni w ostatnich miesiącach. Zainspirowany głośnymi apelami ministra Krzysztofa Ardanowskiego , aby członkowie rad nadzorczych wzięli się wreszcie poważnie do nadzorowania swoich spółdzielni i zarządów, gruntownie się przygotowałem i zadałem zarządowi profesjonalnie sformułowane pytania z zakresu nadzoru właścicielskiego. Pytania obejmowały między innymi: koszty transportu koszty wytworzenia wybranych produktów opłacalność produkcji i sprzedaży wybranych produktów i grup produktowych opłacalność sprzedaży produktów do sieci Biedronka opłacalności zakupu droższego od skupowego tzw. mleka przerzutowego i inne. Na zwołanym na dzień 28.01.2020 posiedzeniu rady nadzorczej miała być omawiana prawdziwa sytuacja w spółdzielni oraz miały być przedstawione i omówione odpowiedzi zarządu na moje pytania. 
Jednak zamiast możliwości zapoznania się z odpowiedziami zarządu i dyskusji nad nimi , zostałem nagle odwołany z funkcji przewodniczącego! Zarząd odmówił udzielenia odpowiedzi na pytania. Czy zarząd naszej spółdzielni ma aż tak wiele do ukrycia przed Właścicielami-Spółdzielcami, że całkowicie uniemożliwia prowadzenie nadzoru? Uniemożliwianie skutecznego nadzoru właścicielskiego jest niezgodne z prawem. Nie może być tak, że zarząd rozporządza wartym setki milionów złotych majątkiem Spółdzielców, praktycznie bez żadnej realnej kontroli i nadzoru ze strony właścicieli! Poza tym wielu członków naszej Rady Nadzorczej ma opory i obawy przed aktywnym nadzorem zarządu, a nawet przed zadawaniem jakichkolwiek kontrolnych pytań zarządowi. Wszyscy wiemy, że te obawy wiążą się z lękiem niektórych radnych przed manipulacjami obniżającymi parametry dostarczanego mleka lub nawet nieuzasadnionego wstrzymania odbioru mleka. To sprawia, że część Radnych niestety nie jest niezawisła i niezależna od zarządu. A przecież rada nadzorcza jest jedynym organem nadzoru właścicielskiego naszej Spółdzielni. Musimy zrobić wszystko co jest możliwe , aby przywrócić w naszej spółdzielni prawdziwy nadzór nad zarządem i jego poczynaniami. Spółdzielnia to tak naprawdę nie maszyny i urządzenia, ale ludzie: Pracownicy i Rolnicy. W związku z tym apeluję do Wszystkich Spółdzielców, aby wspierali swoich Radnych, ze swojego terenu, aby ich energicznie zachęcali do większej i odważniejszej aktywności kontrolnej nad zarządem i Spółdzielnią. Chodzi o to , aby radni zawsze reprezentowali interes Spółdzielców i Spółdzielni, a nie prezesa. Jednocześnie apeluję do zarządu naszej Spółdzielni , aby zapewnił pełen obiektywizm, transparentność i uczciwość w ocenie parametrów odbieranego mleka od członów Rady Nadzorczej. Drodzy Spółdzielcy, Przyjaciele, Zdaniem wielu obserwatorów sytuacja naszej Spółdzielni , szczególnie na tle wiodących mleczarni w Polsce, jest znacznie gorsza niż nam się dotychczas wydawało i znacznie gorsza niż nachalna „propaganda sukcesu” głoszona przez zarząd. Musimy zrobić wszystko , aby nie dopuścić do sprywatyzowania naszej spółdzielni. Mamy wiarygodne sygnały, że przygotowania na to mogą mieć już miejsce! Musmy zrobić wszystko, aby nie dopuścić do jej upadku. Musimy wreszcie zrobić wszystko , aby nasza mleczarnia zachowała wspólnotowy , spółdzielczy charakter. Apeluję też do wszystkich Pracowników Spółdzielni , aby w tej kryzysowej sytuacji zachowali spokój i rozwagę. Pamiętajcie proszę, że my , rolnicy doceniamy Waszą pracę i Wasz codzienny trud. Przyjaciele, Mam marzenia o spółdzielni zarządzanej profesjonalnie i nowocześnie , kompetentnie i z pasją; spółdzielni zdolnej wygrywać na coraz trudniejszym rynku; spółdzielni , która jest znaną i kochaną przez Polaków wspaniałą marką. 
Marzy mi się spółdzielnia kierowana przez zarząd , który lubi ludzi , który bez fałszu, szczerze lubi rolnictwo i rolników, który lubi pracowników, który jest zaangażowany w realne wspieranie gospodarstw swoich rolników, któremu obca jest nieuczciwość , kombinacje czy niejasne „machinacje pod stołem”, zarząd który nigdy nie uchyla się od nadzoru właścicielskiego Spółdzielców. Jestem przekonany , że wspólnie możemy w szybkim czasie urzeczywistnić te marzenia. Nie dajmy się podzielić! z wyrazami szacunku Michał Matuszczyk członek Rady Nadzorczej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie
 • Karol 2020-01-30 12:07:01
  Pani obserwator.nie trzeba szukać IP .ja przyjadę sam ale z policja.bo ten komentarz jest podciągnięty po paragraf 190kk.wiem już gdzie.
 • Rolnik 2020-01-30 10:08:38
  Czy ktoś wie kim jest ten Przytuła? Dobry gospodarz? Żeby się nie okazała że przez te ewolucje trzeba mleko na litwę sprzedawać? Bo to już nie jeden na tej zmianie to się dobrze przejechał.
  • Grzesiu 2020-01-30 10:50:59
   Tak, połowa rodziny, dzieci też pracują w Mlekpolu - więc powiedziałbym naturalna wymiana klanu. No i podejście Oni się nachapali teraz JA. Założymy się że synio w najbliższych kilku miesiącach awansuje? Ten artykuł to ewidentny szantaż na Prezesa...nic więcej
   • Krzysztof 2020-01-30 14:50:03
    Raptem jednego syna ma w Mlekpolu. Żenujący jesteś Grzesiu.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 52.203.18.65
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

KONTAKT24

Widziałeś, słyszałeś coś ważnego? Byłeś świadkiem niecodziennego wydarzenia? Napisz do nas! Opublikujemy, zainterweniujemy, pokażemy całemu światu. Jesteśmy dla Was 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.

DODAJ PLIKI

Kliknij lub przeciągnij pliki z dysku i upuść. Max. rozmiar pliku 4 MB.

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.