Q BioRolna to ekologiczna farba wyprodukowana na bazie naturalnego spoiwa, pochodnego celulozy. Jest przeznaczona do malowania obiektów inwentarskich, a w szczególności obór chlewni, kurników, stajni i owczarni.

Farba ta zawiera repelent oraz heliofor, które powodują, że powłoka farby odstrasza muchy, meszki, muchy końskie, komary oraz pająki. Jak zapewnia dystrybutor, produkt charakteryzuje się dobrymi właściwościami kryjącymi i wykazuje się odpornością na tarcie na sucho, zgodnie z normą PN-C-81914:2002. Jest to farba oddychająca o niskiej emisji zapachowej.

Jak czytamy w specyfikacji, farba zapewnia pełną ochronę mikrobiologiczną przez okres 12 miesięcy, co sprawia, że powstała powłoka zapobiega rozwojowi bakterii, grzybów, pleśni i drożdżaków. Wykorzystanie farby stanowi propozycję zastąpienia tradycyjnych metod malowania ścian wapnem czy kredą wapienną.

Jako główną zaletę produktu upatruje się możliwość ograniczenia populacji much w obiektach inwentarskich, co jednocześnie wpływa na wzrost dobrostanu zwierząt, a tym poprawę wyników produkcyjnych.

Produkt ten został nagrodzony Złotym Medalem podczas tegorocznych Targów Ferma w Łodzi.