Ściołowy system utrzymania bydła wymaga częstej wymiany ściółki w celu utrzymania należytej higieny na stanowiskach. Wiąże się to z dużymi nakładami pracy. Można je ograniczyć stosując specjalnie w tym celu skonstruowane ścielarki.

Ścielarka Evo Comfort przystosowana jest do rozdrabniania materiału uformowanego zarówno w baloty, jak i kostki. Podnoszona hydraulicznie klapa podaje belę do komory rozdrabniania. Następnie podajnik łańcuchowo - listwowy przesuwa belę w stronę walca rozdrabniającego, po czym sieczka kierowana jest za pomocą wirnika do rękawa wysypowego.

Wygodę użytkowania zapewnia sterowanie urządzeniem z kabiny ciągnika za pomocą pilota. Dzięki temu nie trzeba podczas obsługi sprzętu wysiadać z ciągnika, co pozwala na dodatkową oszczędność czasu.

Rękaw wysypowy może być skierowany w prawą lub lewą stronę, w zależności od potrzeby. Urządzenie może wyrzucać pocięty materiał na odległość aż 15 metrów. Do obsługi sprzętu wystarczy traktor o mocy 55 KM. Istnieje również możliwość użycia separatora, który oddzieli kamienie mogące znajdować się w słomie.

Większy model Evo Comfort+ przeznaczony jest do jednorazowego załadunku trzech bel.
Cena modelu Evo Comfort to 63 tys. netto, natomiast większy model Comfort+ kosztuje 74 tys. netto.

Urządzenie zostało nagrodzone Znakiem Nowość oraz Złotym Medalem podczas tegorocznych Targów Ferma w Łodzi.