Opracowany przez firmę GEA moduł DPconnect Milking jest jednym z elementów składowych oprogramowania DairyNet w chmurze platformy 365FarmNet.

Jest on odpowiedni dla tych klientów, którzy wykorzystują DairyPlan do obsługi instalacji udojowej oraz do zarządzania stadem. W ten sposób z dowolnego miejsca można przeglądać w DairyNet dane udojowe pochodzące z konwencjonalnych i automatycznych instalacji udojowych.

Wszystkie najważniejsze parametry udoju są wyświetlane w chmurze w przejrzysty i czytelny sposób. Istniejące systemy oprogramowania są bardzo złożone, a każdy z nich jest obsługiwany w inny sposób.

Wiele aplikacji generuje duże ilości danych, jednak nie zawsze naprawdę potrzebnych informacji. Często trudno jest spełniać wszystkie obowiązki związane z dokumentacją oraz wymogi wszystkich przepisów (wzajemna zgodność, dobrostan zwierząt itp.).

Teraz dane dotyczące zwierząt są dostępne zawsze i z każdego miejsca, a planowane prace są wyświetlane w przejrzystym kalendarzu i mogą być poddawane dalszej edycji. Moduł DPconnect Milking jest zintegrowany z platformą internetową 365FarmNet.

Oznacza to, że funkcjonalność platformy 365FarmNet jest również w pełni użyteczna dla hodowców bydła (np. dziennik polowy, dane pogodowe, dane użytkownika, pasza).

Do najważniejszych funkcji tego rozwiązania należy fakt, że po raz pierwszy uprawa roślin i hodowla bydła zostały połączone na jednej platformie. Dzięki temu w przyszłości będzie prezentowany cały łańcuch wartości produkcji mleka: od wysiewu do produktu końcowego czyli mleka.