Podczas konferencji dokonano prezentacji firmy oraz produktów przeznaczonych do stosowania w gospodarstwie ukierunkowanym na produkcję mleka. Firma jest specjalistą w dziedzinie higieny, co ma umożliwić utrzymanie wysokiej jakości mleka.

Jak wskazywał podczas prezentacji Marcin Wojcieszek, mastitis jest jedną z najdroższych chorób w stadzie, która kosztuje 78 euro/ sztukę. Warto więc postawić na profilaktykę i uniknąć leczenia, które nie zawsze przynosi skutek.

W ofercie firmy producenci mleka mogą znaleźć m.in. środki do higieny przed- i poudojowej, jak również produkty przeznaczone do higieny urządzeń udojowych oraz środowiska obory.
Jeden z preparatów do higieny przedudojowej - Hypra'zur - został wyróżniony na Targach znakiem Nowość oraz Złoty Medalem Fermy Bydła 2015.

Ciekawym rozwiązaniem jest również propozycja preparatu do dezynfekcji aparatów udojowych pomiędzy podłączaniem go do kolejnych sztuk. Ma to na celu ograniczenie przenoszenia patogenów odpowiadających za zapalenie gruczołu mlekowego na kolejne sztuki w stadzie.

Firma bardzo angażuje się propagowanie higieny i zapobieganie chorobom wymion. Hypred Polska jest partnerem strategicznym Stowarzyszenia „STOP MASTITIS". To przełomowy rok dla firmy, gdyż niebawem nastąpi otwarcie nowej fabryki w Niepruszewie, która będzie drugą co do wielkości fabryką Hypred na świecie.