Valiant jest linią produktów do higieny wymion krów zarówno przed dojem jak i po jego zakończeniu. Skład produktów został przede wszystkim oparty na kombinacji dwutlenku chloru oraz kwasu mlekowego (LAS).

Valiant Foam Active jest dedykowany do higieny przedudojowej. Jego efektywność ma zwiększyć w porównaniu do produktów płynnych formuła aktywnej piany. Powstaje ona na skutek aktywacji (500 ml katalizatora wlewa się do 20 litrów płynu bazowego), a powstały preparat jest gotowy do użycia w ciągu 14 dni.

Jak zapewnia producent preparat zachowuje szerokie spektrum działania nawet w przypadku wysokiego poziomu zabrudzenia materią organiczną (pochodzącą z obornika, mleka czy gleby) sięgającego 20 proc. Preparat powinien być aplikowany na strzyki przy użyciu specjalnego kubeczka spieniającego i pozostawiony na nich przez ok. 30 sekund, po czym należy go usunąć jednorazową ściereczką. Alternatywą (w przypadku braku czasu) jest użycie specjalnych jednorazowych ściereczek wytwarzających pianę podczas ich wyżymania.

Valiant Barrier dedykowany jest do higieny poudojowej. Preparat ten oprócz działania chemicznego – antybakteryjnego posiada funkcję bariery fizycznej. Jest to wynikiem zastosowania zmiennej lepkości przez co początkowo zachowuje się jak płyn po czym zastyga jak syrop tworząc na strzyku elastyczną powłokę ochronną. Wykonanie zabiegu dippingu w 30 sekund po zdjęciu aparatu udojowego umożliwia dodatkowo wnikanie do kanału strzykowego (na ok. 10 mm) tworząc barierę zarówno mechaniczną jak i chemiczną.

Producentem gamy produktów Valiant jest firma Ecolab.

Łącznie podczas Targów Ferma w Łodzi Złotym Medalem zostało nagrodzonych 17 produktów.