Na tym etapie mamy wydanych już 2 tysiące loginów . Sukcesywnie spływają dalsze aplikacje do udziału w projekcie, ale nie jest już ich tak dużo jak było to na początku – tłumaczy Tomasz Łuczyński z PFHBiPM.

Uwagi użytkowników, które do tej pory do nas napływały dotyczyły przede wszystkim sposobu przeglądania danych, a najwięcej problemów było z logowaniem się do systemu, co wynikało przede wszystkim z niedoczytania instrukcji – mówi Piotr Goździkiewicz z Wydziału Informatyki PFHBiPM i dodaje, że jest jeszcze za wcześnie aby ocenić działanie projektu, gdyż niektórzy hodowcy dołączyli do niego dopiero niedawno. – W rozmowach z hodowcami prosimy zarówno o pochwały, jak i nagany, ale również liczymy na konstruktywne uwagi z ich strony co do działania projektu, bo przede wszystkim ma być funkcjonalny i wygodny dla nich – dodaje Piotr Goździkiewicz.

Projekt Hodowca online przeznaczony jest dla wszystkich hodowców, którzy wyrażą chęć udziału oraz mają stada pod oceną użytkowości mlecznej. Dzięki niemu uzyskują bezpośredni dostęp do wszystkich danych o swoich stadach i poszczególnych krowach, gromadzonych w systemie SYMLEK oraz do danych przetworzonych dostępnych wyłącznie w systemie Hodowca online. Do końca września dostęp do projektu jest bezpłatny.