Hypra'zur jest produktem w postaci aktywnego proszku, dedykowanym higienie przedudojowej, czyli czynnościom służącym przygotowaniu krowy mlecznej do doju. Może być stosowany zarówno jako proszek do prania, tam gdzie ściereczki po zakończonym doju prane są mechanicznie w pralkach, albo do namaczania i przechowywania ściereczek pomiędzy dojami.

Jak ważna jest higiena pozyskiwania mleka wie każdy producent mleka, który choć raz zetknął się z klinicznym przypadkiem zapalenia wymion - mastitis. Problem ten, to poważne straty finansowe - w postaci spadku wydajności - i zdrowotne, ponieważ bardzo ciężko pozbyć się patogenów powodujących zapalenia z obory. Tym samym dbałość o higienę poszczególnych sztuk, ale też zapobieganie przenoszeniu się patogenów pomiędzy krowami, jest kluczem do sukcesu.

Działanie produktu opiera się na szeregu wzajemnie uzupełniających się substancji. Środek zawiera w swym składzie kwas nadoctowy - środek o silnych właściwościach dezynfekcyjnych i biobójczych, który nie wykazuje żadnego działania hamującego dla korzystnych bakterii mlekowych, czyniąc produkt zupełnie bezpiecznym dla mleka, co stanowi o unikalności tego rozwiązania.

Z kolei zawartość aktywnego tlenu wraz z czynnymi środkami wybielającymi, uzupełnione o musujące działanie samego produktu, przekładają się na dobre właściwości fizyczne oraz mechaniczne, usuwające ze ściereczek zabrudzenia - co zostało potwierdzone testowo w wielu polskich gospodarstwach.

Produkt poddany był rygorystycznym testom i wykazał się działaniem:
- bakteriobójczym zgodnie z normą EN 1656
- grzybobójczym - przeciwko drożdżakom, zgodnie z normą EN 1657
- wirusobójczym - przeciwko wirusowi krowianki, zgodnie z normą EN 14675
- biobójczym wobec spor bakterii kwasu masłowego (psucie się serów w procesach serowarskich), zgodnie z normą EN 13704

Walory Hypra'zur zostały docenione na targach Ferma Bydła 2015 i zaowocowały przyznaniem złotego medalu temu produktowi.