Efektywność produkcji zwierzęcej w Polsce z roku na rok rośnie. Przyczyniają się do tego coraz bardziej innowacyjne oraz nowoczesne rozwiązania żywieniowe. Wpływ na wzrost wydajności żywienia krów mają także nowoczesne technologie produkcji, jak np. CDS&Protect.

Technologia CDS&Protect (Cold Disc Spraying and Protect) polega na nanoszeniu, w warunkach niskiej temperatury, witamin na dyski specjalnego substratu, kryjącego w swoim składzie m.in. melasę. Proces ten pozwala dodatkowo chronić witaminy przed utleniającym działaniem mikroelementów.

Wykorzystanie technologii CDS&Protect wpływa m.in. na ochronę witamin, przez co więcej cennych witamin jest wykorzystywanych przez organizm zwierzęcia. Dodatkowo poprawie ulega smakowitość i walory zapachowe mieszanki, co sprawia, że zwierzęta chętniej pobierają dodatek.

- Zaawansowana technologia produkcji połączona z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą naszych specjalistów pozwala nam produkować wysokiej jakości dodatki mineralno-witaminowe, m.in. z linii Bestermine dla krów. Pozwalają one w sposób optymalny zaspokoić zapotrzebowanie niedoborów witamin w wysokowydajnych stadach krów mlecznych. Produkty z naszej wytwórni trafiają nie tylko na polski rynek, ale także do hodowców z innych krajów w Europie Środkowo-Wschodniej – komentuje Wiesław Plecki, kierownik produktu ds. bydła De Heus.

Witaminy to niezbędny element diety zwierząt na każdym etapie życia. Są one niezbędne dla zaspokojenia potrzeb bydła w fazie wzrostu młodzieży hodowlanej, przy produkcji mleka krów mlecznych i masy mięśniowej bydła opasowego. Witaminy wspomagają metabolizm każdej grupy fizjologicznej przeżuwaczy. Niedobór lub złe zbilansowanie mineralne w dawce żywieniowej może wpłynąć na obniżenie zdrowia i wydajności krów, dlatego nie można zapominać o suplementacji.

- Problem niedoborów witamin nie pojawia się z dnia na dzień. Często jest wynikiem długotrwałych błędów żywieniowych. Bestermine powstało, by dać hodowcom skuteczne narzędzie do walki z tym problemem – mówi Płecki.