Nowa aplikacja Horizon to platforma wspierająca podejmowanie decyzji, która analizuje dane i dostarcza informacje oraz porady, co ostatecznie ma się przełożyć na wzrost końcowego rachunku ekenomicznego.

Aplikacja, która zastąpi obecny system zarządzania Lely T4C, została zaprezentowana podczas wydarzenia Lely Future Farm Days 2020. Została ona opracowana przy pomocy ponad 100 hodowców w 7 krajach w okresie 24 miesięcy. Dzięki współpracy ponad 75 inżynierów, projektantów, doradców ds. zarządzania gospodarstwem, weterynarzy i wielu innych specjalistów koncepcja ta jest bardziej inteligentna i przyjazna użytkownikom. Zmiana aplikacji planowana jest w formie kilku faz we wszystkich krajach do końca roku 2021.

Lely Horizon prognozuje wyniki na podstawie wprowadzonych danych i oferuje porady. Pozwala zidentyfikować krowy z podejrzeniem ketozy już na wczesnym etapie tej choroby metabolicznej. Przy świadomości, że na ketozę cierpi około 40 proc. wszystkich krów, wczesne podjęcie działań pozwala zapobiec wysokim kosztom leczenia i poważnym powikłaniom.

Horizon jest platformą nie tylko dla rozwiązań Lely. Jest otwarta na partnerów, jak również na partnerów hodowców. Łączy i wykorzystuje wszystkie dostępne dane w formie kompleksowego rozwiązania dla hodowcy. Oznacza to brak konieczności wprowadzania tych samych danych w oddzielnych systemach. Dzięki temu wyeliminowana jest konieczność analizowania danych w różnych aplikacjach i raportach, co pozwala zaoszczędzić czas każdego dnia.