Skóra wymienia zarażona jest na działanie różnych, często szkodliwych czynników. Działanie gum strzykowych, czy preparaty służące do mycia wymion często podrażniają i wysuszają skórę wymienia.

Firma Over Group wyszła naprzeciw tym problemom wprowadzając linię maści Helena, które mają zadbać o stan wymion. Seria produktów została nagrodzona Złotym Medalem na Targach Ferma 2015 w Łodzi.

Na linię produktów składa się: Helena maść, Helena balsam oraz Helena żel. Preparaty zawierają naturalne surowce o jakości farmaceutycznej używane do produkcji leków i kosmetyków dla ludzi. Wśród składników znajdują się m.in.: olejek z japońskiej mięty pieprzowej, nagietek, mentol i gliceryna.

Według danych producenta, działanie balsamu łagodzi stany zapalne wymienia, hamuje wzrost drobnoustrojów, a także przyspiesza regenerację tkanki gruczołowej. Maść z kolei działa przeciwbólowo, ogranicza rozwój bakterii, grzybów i wirusów oraz uelastycznia skórę, chroniąc ją przed pękaniem. Natomiast żel przyspiesza ustępowanie obrzęków oraz ma działanie rozgrzewające, co powoduje lepsze ukrwienie wymienia, wspomagając w ten sposób leczenie mastitis.

Preparaty zaleca się wcierać w skórę wymienia i strzyków bezpośrednio po doju. Seria produktów dostępna jest w dwóch opakowaniach: 450 g i 4,5 kg.