Podczas konferencji dwie sesje poświęcone zostaną najważniejszym zagadnieniom związanym z produkcją mleka. Nie zbraknie dyskusji na temat problemów współczesnej hodowli bydła i produkcji mleka, porad w zakresie chorób wirusowych oraz kwestii emisji gazów cieplarnianych.

Ciekawym punktem programu będzie debata na temat wyzwań w hodowli bydła wobec produkcji mleka w Polsce. Uczestniczący w niej eksperci postarają się odpowiedzieć na pytania:

Jak hodowla może wspomóc ekonomikę produkcji mleka?

Jakie narzędzia są niezbędne dla hodowców do zarządzania stadami bydła?

Jak powinna wyglądać współpraca hodowców i weterynarii?

Dariusz Piątek, przewodniczący rady programowej Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, będący jednym z zaproszonych do debaty ekspertów, podkreśla, że zagadnień wpływających na ekonomikę produkcji jest w obecnych czasach szczególnie dużo.

– Będziemy poruszać szereg różnych tematów, które wpływają na ekonomikę gospodarstwa rolnego. Jak Państwo wiecie jest tych tematów mnóstwo, szczególnie dzisiaj, w dobie rosnących cen, w dobie trudności, które przeżywa rolnictwo. Będziemy dyskutować jak ekonomicznie prowadzić nasze gospodarstwa. Zarówno w zakresie weterynarii, dobrostanu, jak i narzędzi usprawniających naszą pracę i poprawiających ekonomikę – podkreśla Piątek.

Serdecznie zapraszamy do bezpłatnej rejestracji!