W ofercie Timac Agro pojawił się nowy preparat Actipost 360. Jest to środek w postaci proszku, poprawiający jakość nawozową obornika i gnojowicy, a także ułatwiający ich przechowywanie.

Działanie produktu oparte jest na dwóch frakcjach: frakcji organicznej, w której kompleks bakterii, drożdży i grzybów odpowiedzialny jest za efekt kompostowania oraz mineralizację składników odżywczych. Dodatkowo środek jest wzbogacony o wyciąg z alg brunatnych dodatkowo poprawia adaptację mikroorganizmów do środowiska.

Z kolei frakcja mineralna, składająca się z naturalnych krzemianów i zeolitów, która efektywnie wiąże składniki nawozowe, m.in. azot, który jest obecnie drogim składnikiem. Wśród zalet producent wymienia również ograniczanie wycieków oraz redukcję nieprzyjemnych zapachów.

Jak zapewnia producent, produkt wpływa na homogenizację gnojowicy oraz zapobiega powstawaniu kożucha, dzięki czemu ułatwia pobieranie oraz dystrybucję nawozu. Dodatkowo przyspiesza kompostowanie obornika i wpływa na lepszą mineralizację składników nawozowych.