Zacięta licytacja holenderskiej jałówki hodowlanej, w której brało udział 11 osób zatrzymała się na kwocie 11 800 zł. Szczęśliwym hodowcą do którego już w tym tygodniu trafi nowy nabytek jest Pan Rafał Kutzmann z powiatu złotowskiego na Wielkopolsce. Hodowca zdradza, że postawił sobie limit licytacji na kwotę 12 tys. zł i w tej sumie udało się zmieścić, wygrywając tym samym aukcję.

- W ostatnim czasie kupowałem bydło na powiększenie stada, a dodatkowo była okazja, żeby wesprzeć szczytny cel – mówi Pan Rafał, zapytany o powód wzięcia udziału w licytacji.

Zakręconą Nelly czeka więc daleka podróż przez niespełna 400 km, jednak sprzedający nie musi się martwić o warunki do których trafi „celebrytka”. Nowym właścicielem jest doświadczony hodowca, którego stado liczy ok. 350 krów mlecznych. Zakręcona Nelly trafi do pobudowanej przed trzema laty obory, w której dojona będzie za pomocą robota udojowego. Tak więc przyszła mlecznica będzie korzystać z nowoczesnych technologii. Jej wycielenie planowane jest na początek marca, więc już za nieco ponad miesiąc stanie się pełnowartościową krową mleczną.