Po zakończeniu doju występuje wysokie ryzyko zakażenie wymienia patogenami z uwagi na fakt, że zwieracz strzyka jest otwarty nawet do 2 godzin. Z tego względu istotnym zabiegiem stosowanym w profilaktyce mastitis jest dipping poudojowy.

Firma Cid Lines wprowadziła nowy preparat do dippingu Kenomix, mający na celu dezynfekcję i ochronę strzyków. Środek przed użyciem należy połączyć z aktywatorem. Po 1 godzinie od wymieszania otrzymujemy gotowy roztwór, który może być używany przez kolejne 26 dni.

Preparat oparty jest na bazie dwutlenku chloru oraz zawiera emolienty (10 proc.) wpływające na dobry stan skóry strzyków. Dzięki dobrze widocznemu zielonemu markerowi, mamy pewność, że dipping został poprawnie wykonany, co jest szczególnie ważne, jeśli zajęcie to jest wykonywane przez zewnętrznych pracowników.

Preparat dzięki bardzo dobrej lepkości nie ścieka, przez co jest wydajny. Średnie zużycie Kenomix szacuje się na 2,5 l na krowę rocznie. Środek dostępny jest również w formie rzadkiej do oprysku.

Produkt zdobył wyróżnienie Znak Nowość na Targach Ferma w Łodzi.