System jest teraz jeszcze bardziej skoncentrowany na poprawie zdrowia i dobrostanu zwierząt. Aby zwiększyć niezawodność oraz wydłużyć cykl życia produktu zastosowano trwalsze komponenty do budowy komory mieszania i ślimaka.

Aby zapewnić najwyższą możliwą jakość robota użyto stali nierdzewnej do wykonania ślimaka oraz wnętrza komory mieszania, a zderzak jest teraz ocynkowany i całkowicie przeprojektowany, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo i zmniejszyć ryzyko uszkodzenia. Zmiany te zwiększyły odporność Lely Vector na działanie niesprzyjających czynniki związanych z paszą i pogodą.

Podczas projektowania robota wiele części zostało opracowanych na nowo w celu zwiększenia ich wydajności lub uproszczenia konserwacji. Dostęp do napędu i komponentów elektrycznych jest teraz dużo łatwiejszy dzięki czemu przeprowadzanie przeglądów lub napraw jest dużo łatwiejsze.

Lepsze rozmieszczenie noży i stała prędkość obrotowa ślimaka oznaczają bardziej precyzyjne i równomiernie wymieszane paszy. Dzięki temu sporządzana dawka jest powtarzalna. Zwiększa to spożycie paszy i zmniejsza możliwość jej sortowania przez zwierzęta. Dodano również magnes, dzięki któremu z paszy będą usuwane elementy metalowe.

Ponad pięćset systemów Lely Vector pracuje już na całym świecie, zarówno w gospodarstwach produkujących mleko, jak i tych zajmujących się hodowlą bydła mięsnego.