PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu

Czempiony XXI Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu



Bydło mleczne

  • Koza 99 – jałówka czarno-biała w wieku 10–12 miesięcy z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Dębołęce,
  • Hetka 1 – jałówka czarno-biała w wieku 13–15 miesięcy z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osięcinach,
  • Gonda 66 – jałówka cielna czarno-biała ze Spółdzielczej Agrofirmy w Witkowie,
  • Sekwana 15 – pierwiastka czarno-biała w II laktacji z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osięcinach,
  • Elena 18 – krowa czarno-biała w czwartej laktacji z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osięcinach,
  • Malwa 15 – krowa czarno-biała w III laktacji z Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Lubiniu,
  • Nora 60 – jałówka cielna czerwono-biała Wojciecha Żukowskiego ze Skaszewa Nowego,
  • Wata 1 – krowa czerwono-biała z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osięcinach,
  • Burza – krowa polska czerwona Jana Stolarczyka z Wróblówki,
  • Dama – krowa jersey ze Stadniny Koni w Iwnie,
  • Bryza – krowa simentalska z Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki w Odrzechowej.

Superczempionką została krowa czarno-biała Elena 18 z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osięcinach.

Bydło mięsne

  • Impas – buhaj rasy charolaise w wieku do 24 miesięcy ze spółki Radan w Trzebieli,
  • Jaśmin – buhaj rasy limousine w wieku do 24 miesięcy także ze spółki Radan w Trzebieli,
  • Homer – buhaj w wieku powyżej 24 miesięcy rasy charolaise ze spółki Radan w Trzebieli,
  • Iluminator – buhaj rasy limousine w wieku powyżej 24 miesięcy ze spółki Provimi-Rolimpex w Bieganowie,
  • Harpun – buhaj rasy red angus w wieku powyżej 24 miesięcy ze Spółdzielczej Agrofirmy w Witkowie,
  • Madona 1 – krowa rasy charolaise ze spółki Radan w Trzebieli,
  • Julia II – krowa rasy hereford ze spółki Radan w Trzebieli,
  • June-1 – krowa rasy hereford ze Spółdzielczej Agrofirmy w Witkowie,
  • Emily-3 – krowa rasy red angus ze Spółdzielczej Agrofirmy w Witkowie,
  • Jacinthe III – jałówka rasy limousine ze spółki Provimi-Rolimpex w Bieganowie,
  • Moulinette IV – jałówka rasy charolaise ze spółki Radan w Trzebieli,
  • Karla-15 – jałówka rasy hereford,
  • Daphne – jałówka rasy salers,
  • Berezyna 4 – jałówka rasy simentalskiej
  • Dana – jałówka rasy red angus – wszystkie ze Spółdzielczej Agrofirmy w Witkowie.

Superczempionem został buhaj Homer rasy charolaise ze spółki Radan w Trzebieli.

Konie

  • ogier czystej krwi arabskiej Ganges ze Stadniny Koni w Michałowie,
  • klacz czystej krwi arabskiej Epima ze Stadniny Koni Arabskich Leszka Jarmuża w Dęblinach,
  • ogier małopolski Jurand ze Stada Ogierów w Białce,
  • klacz małopolska Arieta JP ze Stadniny Koni w Janowie Podlaskim,
  • ogier wielkopolski Talizman ze Stada Ogierów w Gnieźnie,
  • klacz wielkopolska Parada ze Stadniny Koni w Liskach,
  • ogier szlachetnej półkrwi Karbit Łucji Więckowskiej z Włocławka,
  • klacz szlachetnej półkrwi Marsala ze Stadniny Koni w Racocie,
  • ogier śląski Bohun Stanisława Walkowiaka z Soków,
  • klacz śląska Rezolda Andrzeja Pasternaka z Popielówka,
  • ogier zimnokrwisty Baks Jerzego Giedrojcia z Czerwonki,
  • klacz zimnokrwista Fauna Henryka Strzeleckiego z Łomży,
  • ogier huculski Semen ze Stada Ogierów w  Klikowej,
  • klacz huculska Sobótka ze Stadniny Koni Huculskich w Gładyszowie,
  • ogier konik polski Napar Iwony Kaliszczak ze Starego Jasińca,
  • klacz konik polski Karta ze Stadniny Koni w Kobylnicach.

Świnie

  • knurek w.b.p. Wandy i Jana Biegniewskich z Wronia,
  • knurek p.b.z. Mariana Kaczmarka z Kłecka,
  • knurek duroc Cezarego Kąckiego z Gruduska,
  • knurek pietrain Henryka Lesińskiego z Mierzyna,
  • knurek linii 990 z Instytutu Zootechniki ZD w Mełnie,
  • knurek mieszańcowy Mieczysława Gołasia z Kijewa,
  • loszka w.b.p. Ewy i Janusza Linków z Szadka,
  • loszka p.b.z. Zbigniewa Grabowskiego z Jaźwin,
  • loszka mieszańcowa z Ośrodka Hodowli Zwierząt w Osięcinach.

Owce

  • tryk rasy merynos polski z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Lubianie,
  • tryk rasy polska owca górska Kazimierza Furczonia z Leśnicy,
  • tryk rasy ile de france z Gospodarstwa Rolnego Szarlej „Kom-Rol” w Kobylnikach,
  • tryk rasy białogłowej owcy mięsnej z Akademii Rolniczej w Poznaniu,
  • maciorka rasy polska owca nizinna Tadeusza Cebuli z Woli Rakowej,
  • maciorka rasy suffolk z Hodowli Zarodowej Zwierząt „Żołędnica”.

Kozy

  • kózka rasy białej uszlachetnionej ze spółki „Agro-Danmis” w Bukowcu,
  • koziołek rasy barwnej Piotra Skoniecznego z Ignackowa.

Drób

  • stadka rodzicielskie kur nieśnych do intensywnej produkcji jaj: HY-LINE Brown ze spółki H&P Wylęg i Hodowla Drobiu z Orzeszy Gardawic oraz MESSA P ze spółki „Messa” Ośrodek Hodowli Zarodowej w Mieni,
  • stadka rodzicielskie kur nieśnych do półintensywnej produkcji jaj: Rosa 1 ze spółki Zarodowa Ferma Kur w Rszewie oraz ASTRA D z Instytutu Zootechniki w Zakrzewie,
  • stadko rezerwy materiału hodowlanego kaczek typu Pekin P-55 z Ośrodka Hodowli Kaczek Adama Bełta z Lińska,
  • stadko hodo-wlane gęsi białych kołudzkich rodu W-11 z Instytutu Zootechniki ZD w Kołudzie Wielkiej,
  • stadko rodzicielskie indyków ciężkich Hybryd Extreme z Przedsiębiorstwa Handlowo-Produkcyjnego „Fermpol” w Świebodzinie,
  • stadko strusi afrykańskich czarnoszyich x niebieskoszyje PPHU „Caro” Henryka Baranowicza z Zielonej Góry,
  • stadko amatorskie kur zielononóżka kuropatwiana Gracjana Kórnickiego z Dusznik Wielkopolskich.

Króliki

  • belgijski olbrzym szary Arkadiusza Makowiczuka z Twardogóry,
  • belgijski olbrzym biały Barbary i Andrzeja Karasków z Żor,
  • olbrzym srokacz Adama Malczyka z Ornontowic,
  • wiedeński niebieski Adama Pyżyka z Fałkowa,
  • nowozelandzki czerwony Jana Goja z Mysłowic,
  • nowozelandzki biały i rex szynszyl Agnieszki i Bernarda Baranowskich z Rudawy,
  • kalifornijski Teresy Grajewskiej z Wrocławia,
  • zajęczak Michała Wolnego z Dobieszowic,
  • termondzki biały Ireny i Witolda Wojciechowskich z Brzegu,
  • castorex Jerzego Otulawskiego z Obrzycka.

Szynszyle

  • samiec odmiany standard i samica odmiany czarna aksamitna Agnieszki i Bernarda Baranowskich z Rudawy.

Nutrie

  • samiec odmiany standard Jerzego Milera z Kościana,
  • samiec odmiany grenlandzkiej, a także samiec odmiany bursztynowo-złocistej Mirosława Biedziaka z Pniew,
  • samica odmiany czarna dominująca Kazimierza Błoniarza z Rzeszowa.

Rasy rodzime

  • krowa polska czerwona Franciszka Stocha z Załucznego,
  • krowa polska czerwono-biała ze Stadniny Koni w Prudniku,
  • krowa białogrzbieta z Akademii Rolniczej w Lublinie,
  • loszka puławska Pawła Kucharzyka z Osówki,
  • loszka złotnicka pstra Krystyny i Zbigniewa Kędziorów z Kobylnicy,
  • tryk barwnej owcy górskiej Józefa Kuli z Maruszyny,
  • maciorka pomorska ze spółki „Restal-Agri” Gospodarstwo Rolne w Kulicach,
  • kury rodu żółtonóżka kuropatwiana Ż-33 z Instytutu Zootechniki w Chorzelowie,
  • kaczki rodu kaczka pomniejszona K-2, a także gęsi rodu podkarpacka Pd ze Stacji Zasobów Genetycznych Drobiu Instytutu Zootechniki w Dworzyskach.

Źródło: "Farmer" 21/2006



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.237.71.23
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.