Bydło mleczne

  • Koza 99 – jałówka czarno-biała w wieku 10–12 miesięcy z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Dębołęce,
  • Hetka 1 – jałówka czarno-biała w wieku 13–15 miesięcy z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osięcinach,
  • Gonda 66 – jałówka cielna czarno-biała ze Spółdzielczej Agrofirmy w Witkowie,
  • Sekwana 15 – pierwiastka czarno-biała w II laktacji z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osięcinach,
  • Elena 18 – krowa czarno-biała w czwartej laktacji z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osięcinach,
  • Malwa 15 – krowa czarno-biała w III laktacji z Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Lubiniu,
  • Nora 60 – jałówka cielna czerwono-biała Wojciecha Żukowskiego ze Skaszewa Nowego,
  • Wata 1 – krowa czerwono-biała z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osięcinach,
  • Burza – krowa polska czerwona Jana Stolarczyka z Wróblówki,
  • Dama – krowa jersey ze Stadniny Koni w Iwnie,
  • Bryza – krowa simentalska z Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki w Odrzechowej.

Superczempionką została krowa czarno-biała Elena 18 z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osięcinach.

Bydło mięsne

  • Impas – buhaj rasy charolaise w wieku do 24 miesięcy ze spółki Radan w Trzebieli,
  • Jaśmin – buhaj rasy limousine w wieku do 24 miesięcy także ze spółki Radan w Trzebieli,
  • Homer – buhaj w wieku powyżej 24 miesięcy rasy charolaise ze spółki Radan w Trzebieli,
  • Iluminator – buhaj rasy limousine w wieku powyżej 24 miesięcy ze spółki Provimi-Rolimpex w Bieganowie,
  • Harpun – buhaj rasy red angus w wieku powyżej 24 miesięcy ze Spółdzielczej Agrofirmy w Witkowie,
  • Madona 1 – krowa rasy charolaise ze spółki Radan w Trzebieli,
  • Julia II – krowa rasy hereford ze spółki Radan w Trzebieli,
  • June-1 – krowa rasy hereford ze Spółdzielczej Agrofirmy w Witkowie,
  • Emily-3 – krowa rasy red angus ze Spółdzielczej Agrofirmy w Witkowie,
  • Jacinthe III – jałówka rasy limousine ze spółki Provimi-Rolimpex w Bieganowie,
  • Moulinette IV – jałówka rasy charolaise ze spółki Radan w Trzebieli,
  • Karla-15 – jałówka rasy hereford,
  • Daphne – jałówka rasy salers,
  • Berezyna 4 – jałówka rasy simentalskiej
  • Dana – jałówka rasy red angus – wszystkie ze Spółdzielczej Agrofirmy w Witkowie.

Superczempionem został buhaj Homer rasy charolaise ze spółki Radan w Trzebieli.

Konie

  • ogier czystej krwi arabskiej Ganges ze Stadniny Koni w Michałowie,
  • klacz czystej krwi arabskiej Epima ze Stadniny Koni Arabskich Leszka Jarmuża w Dęblinach,
  • ogier małopolski Jurand ze Stada Ogierów w Białce,
  • klacz małopolska Arieta JP ze Stadniny Koni w Janowie Podlaskim,
  • ogier wielkopolski Talizman ze Stada Ogierów w Gnieźnie,
  • klacz wielkopolska Parada ze Stadniny Koni w Liskach,
  • ogier szlachetnej półkrwi Karbit Łucji Więckowskiej z Włocławka,
  • klacz szlachetnej półkrwi Marsala ze Stadniny Koni w Racocie,
  • ogier śląski Bohun Stanisława Walkowiaka z Soków,
  • klacz śląska Rezolda Andrzeja Pasternaka z Popielówka,
  • ogier zimnokrwisty Baks Jerzego Giedrojcia z Czerwonki,
  • klacz zimnokrwista Fauna Henryka Strzeleckiego z Łomży,
  • ogier huculski Semen ze Stada Ogierów w  Klikowej,
  • klacz huculska Sobótka ze Stadniny Koni Huculskich w Gładyszowie,
  • ogier konik polski Napar Iwony Kaliszczak ze Starego Jasińca,
  • klacz konik polski Karta ze Stadniny Koni w Kobylnicach.

Świnie

  • knurek w.b.p. Wandy i Jana Biegniewskich z Wronia,
  • knurek p.b.z. Mariana Kaczmarka z Kłecka,
  • knurek duroc Cezarego Kąckiego z Gruduska,
  • knurek pietrain Henryka Lesińskiego z Mierzyna,
  • knurek linii 990 z Instytutu Zootechniki ZD w Mełnie,
  • knurek mieszańcowy Mieczysława Gołasia z Kijewa,
  • loszka w.b.p. Ewy i Janusza Linków z Szadka,
  • loszka p.b.z. Zbigniewa Grabowskiego z Jaźwin,
  • loszka mieszańcowa z Ośrodka Hodowli Zwierząt w Osięcinach.

Owce

  • tryk rasy merynos polski z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Lubianie,
  • tryk rasy polska owca górska Kazimierza Furczonia z Leśnicy,
  • tryk rasy ile de france z Gospodarstwa Rolnego Szarlej „Kom-Rol” w Kobylnikach,
  • tryk rasy białogłowej owcy mięsnej z Akademii Rolniczej w Poznaniu,
  • maciorka rasy polska owca nizinna Tadeusza Cebuli z Woli Rakowej,
  • maciorka rasy suffolk z Hodowli Zarodowej Zwierząt „Żołędnica”.

Kozy

  • kózka rasy białej uszlachetnionej ze spółki „Agro-Danmis” w Bukowcu,
  • koziołek rasy barwnej Piotra Skoniecznego z Ignackowa.

Drób

  • stadka rodzicielskie kur nieśnych do intensywnej produkcji jaj: HY-LINE Brown ze spółki H&P Wylęg i Hodowla Drobiu z Orzeszy Gardawic oraz MESSA P ze spółki „Messa” Ośrodek Hodowli Zarodowej w Mieni,
  • stadka rodzicielskie kur nieśnych do półintensywnej produkcji jaj: Rosa 1 ze spółki Zarodowa Ferma Kur w Rszewie oraz ASTRA D z Instytutu Zootechniki w Zakrzewie,
  • stadko rezerwy materiału hodowlanego kaczek typu Pekin P-55 z Ośrodka Hodowli Kaczek Adama Bełta z Lińska,
  • stadko hodo-wlane gęsi białych kołudzkich rodu W-11 z Instytutu Zootechniki ZD w Kołudzie Wielkiej,
  • stadko rodzicielskie indyków ciężkich Hybryd Extreme z Przedsiębiorstwa Handlowo-Produkcyjnego „Fermpol” w Świebodzinie,
  • stadko strusi afrykańskich czarnoszyich x niebieskoszyje PPHU „Caro” Henryka Baranowicza z Zielonej Góry,
  • stadko amatorskie kur zielononóżka kuropatwiana Gracjana Kórnickiego z Dusznik Wielkopolskich.

Króliki

  • belgijski olbrzym szary Arkadiusza Makowiczuka z Twardogóry,
  • belgijski olbrzym biały Barbary i Andrzeja Karasków z Żor,
  • olbrzym srokacz Adama Malczyka z Ornontowic,
  • wiedeński niebieski Adama Pyżyka z Fałkowa,
  • nowozelandzki czerwony Jana Goja z Mysłowic,
  • nowozelandzki biały i rex szynszyl Agnieszki i Bernarda Baranowskich z Rudawy,
  • kalifornijski Teresy Grajewskiej z Wrocławia,
  • zajęczak Michała Wolnego z Dobieszowic,
  • termondzki biały Ireny i Witolda Wojciechowskich z Brzegu,
  • castorex Jerzego Otulawskiego z Obrzycka.

Szynszyle

  • samiec odmiany standard i samica odmiany czarna aksamitna Agnieszki i Bernarda Baranowskich z Rudawy.

Nutrie

  • samiec odmiany standard Jerzego Milera z Kościana,
  • samiec odmiany grenlandzkiej, a także samiec odmiany bursztynowo-złocistej Mirosława Biedziaka z Pniew,
  • samica odmiany czarna dominująca Kazimierza Błoniarza z Rzeszowa.

Rasy rodzime

  • krowa polska czerwona Franciszka Stocha z Załucznego,
  • krowa polska czerwono-biała ze Stadniny Koni w Prudniku,
  • krowa białogrzbieta z Akademii Rolniczej w Lublinie,
  • loszka puławska Pawła Kucharzyka z Osówki,
  • loszka złotnicka pstra Krystyny i Zbigniewa Kędziorów z Kobylnicy,
  • tryk barwnej owcy górskiej Józefa Kuli z Maruszyny,
  • maciorka pomorska ze spółki „Restal-Agri” Gospodarstwo Rolne w Kulicach,
  • kury rodu żółtonóżka kuropatwiana Ż-33 z Instytutu Zootechniki w Chorzelowie,
  • kaczki rodu kaczka pomniejszona K-2, a także gęsi rodu podkarpacka Pd ze Stacji Zasobów Genetycznych Drobiu Instytutu Zootechniki w Dworzyskach.

Źródło: "Farmer" 21/2006