Od niedawna na naszym rynku obecna jest linia preparatów mlekozastępczych dla cieląt sprzedawana pod marką Krovital. Przyjrzeliśmy się bliżej zarówno producentowi jak i składowi tych pójł.

Firma Provender to nowa polska firma stworzona przez młodych ludzi mających już duże doświadczenie w żywieniu cieląt. Od początku swojej obecności na rynku firma posiada dość szeroką ofertę produktów mlekozastępczych dla cieląt. 

- Paleta produktów marki Krovital to zarówno standardowe preparaty mlekozastępcze jak mieszanki własnego pomysłu. Do pierwszej grupy zaliczają się m.in. Krovital Start dla najmłodszych cieląt, a także Krovital Optima zawierający składniki mleczne oraz roślinny. W drugiej grupie jest np. Krovital Opas, pierwszy na rynku preparat mlekozastęczy dla cieląt opasowych, mówi Kacper Szanciło, właściciel firmy Provender.

Firma chce zdobyć rynek dobrym stosunkiem jakości do ceny oraz ciekawymi innowacjami. Niebawem na rynku mają znaleźć się mieszanki o ciekawym, nowatorskim składzie. 

- Pomimo, że jesteśmy dość nową marką nie narzekamy na brak klientów. Rolników skłania przystępna cena, wysoka jakość oraz powtarzalność naszych produktów. Hodowcy sami widzą zysk ze stosowania naszych produktów. Dodatkowym atutem jest to, że jesteśmy polską firmą, dodaje Kacper Szanciło.

Wszystkie mleczne składniki preparatów marki Krovital pochodzą z polskiego mleka.