Propozycją firmy GEA Farm Technologies jest preparat mikrobiologiczny do obróbki gnojowicy bydlęcej - AgroBio. Według producenta preparat skutecznie rozpuszcza powstający na powierzchni kożuch oraz osady denne, zapobiegając ich tworzeniu.

Dzięki uzyskaniu w ten sposób płynnej konsystencji, gnojowica ulega lepszej cyrkulacji i przepompowywaniu, co znacząco zwiększa żywotność pomp i mieszadeł do gnojowicy oraz zmniejsza zapotrzebowanie na energię.

Produkt usuwa również nieprzyjemny zapach wyniku redukcji poziomu amoniaku i innych nieprzyjemnych gazów, co wpływa na poprawę mikroklimatu w budynkach inwentarskich. Dzięki temu nieprzyjemny zapach jest niewyczuwalny już po 15 minutach po wylaniu gnojowicy na pole.

Zastosowanie preparatu bazującego na naturalnych bakteriach saprofitycznych powoduje również podniesienie wartości nawozowej rozlewanej na pola gnojowicy.

Preparat nie wymaga częstego dawkowania, producent zaleca stosowanie co ok. 4 - 5 tygodni. Dłuższe odstępy w dawkowaniu niwelują ewentualne błędy wynikające z pominięcia kolejnej dawki środka. Cena produktu to 115 zł netto/ kg w opakowaniu 10 kg.

Produkt został wyróżniony Znakiem Nowość na Targach Ferma w Łodzi.