30 października to historyczna data dla firmy Lely. Tego dnia miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy, ale również była to szósta rocznica rozpoczęcia działalności Lely w Polsce.

Firma od początku zaczęła dynamicznie działać, już drugiego dnia po rozpoczęciu działalności sprzedała pierwszego robota udojowego.

W 2010 roku powstała firma Lely East Sp. z o.o. jako Lely Support Organization (LSO). Od tego momentu rozpoczęła się budowa sieci Lely Center odpowiedzialnych za sprzedaż rozwiązań i usług serwisowych w zakresie automatyzacji pracy w oborze na obszarze Europy Wschodniej.

Na oficjalne otwarcie nowych obiektów przybyło wielu gości z różnych stron świata, wśród których nie mogło zabraknąć również Aleksandra van der Lely – dyrektora generalnego grupy Lely, który podkreślał pozycję Polski jako jednego z trzech najważniejszych rynków w przypadku maszyn paszowych.

- Lely to wciąż firma rodzinna, którą założono w 1948 roku i co dekadę pojawia się jakiś epokowy produkt w firmie, który zmienia tradycję jeśli chodzi o rolnictwo – mówi dyrektor firmy Lely.

Jak podaje Gert Aerts, dyrektor generalny Lely East, od roku 2009 wprowadzono na rynek ponad 400 robotów, które doją krowy we wschodniej Europie. Na świecie znajduje się 160 centrów Lely, 15 z nich jest własnością firmy, z czego jedno znajduje się właśnie w Bydgoszczy.

Lely East swoją działalnością obejmuje takie kraje, jak: Polska, Litwa, Łotwa, Ukraina, Czechy, Słowacja, Rumunia, Węgry, Chorwacja, Serbia i Słowacja.