Zniesienie przez Unię Europejską limitów produkcji mleka to dla hodowców bydła historyczna chwila. Wielu przedsiębiorców postrzega zniesienie kwot mlecznych jako szansę na rozwój nowych inicjatyw w prowadzonej działalności. Zmiana ta będzie miała różny wpływ na poszczególne gospodarstwa.

Według należącej do grona holenderskich producentów robotów udojowych firmy, przedsiębiorczość zaczyna nabierać w hodowli bydła coraz większego znaczenia. Długofalowy sukces wymaga dokładnej analizy kosztów.

Reagowanie na wahające się ceny mleka staje się łatwiejsze, gdy dokładnie znamy koszt dodatkowego kilograma mleka. Gdy właściciele gospodarstw znają swoje możliwości i sporządzają plany długoterminowego działania, łatwiej im podejmować trafne decyzje dotyczące perspektywy krótkoterminowej. Pomóc może w tym także automatyzacja.

Lely przywiązuje bardzo dużą wagę do zapewnienia gospodarstwom rozwiązań niezbędnych do właściwego funkcjonowania. Oznacza to połączenie niskiej ceny kilograma mleka z wysoką wydajnością pasz i niskimi kosztami pracy.

Doradcy z działu Farm Management Support firmy Lely udzielają rad i wsparcia tysiącom hodowców bydła na całym świecie. W oparciu na doświadczeniach związanych z automatyzacją obór to właśnie na wsparcie i porady firma Lely kładzie największy nacisk.

W związku ze zniesieniem kwot mlecznych doradcy z Lely FMS przygotowali wiele praktycznych wskazówek dostępnych na stronie www.konieckwotmlecznych.com, które mają pomóc właścicielom gospodarstw, również tym niestosującym zrobotyzowanego doju, w odniesieniu korzyści z tej sytuacji.