Do najtrwalszych mat legowiskowych należą najczęściej te najtwardsze, których komfort użytkowania przez krowy mleczne stoi pod znakiem zapytania. W przypadku użytkowania takich produktów często dochodzi do odparzeń i odgnieceń kończyn.

Zupełnie nową jakość w tym segmencie produktów mają prezentować maty legowiskowe Tarsa, które na Targach EuroTier zostały wyróżnione srebrnym medalem.

Maty legowiskowe dla krów opracowane przez firmę Gummiwerk Kraiburg Elastik zbudowane są z trzech warstw wykonanych z różnych mieszanek gumowych oraz pianki. Posiadają one także obszary o zróżnicowanym stopniu miękkości.

Szczególnie godna uwagi jest całkowicie odnowiona strefa stępowa w tylnej części mat, która składa się z półkolistych, drążonych segmentów wykonanych z wysokiej jakości gumy, zapewniających wyjątkową elastyczność. Materiał został opracowany specjalnie z myślą o najwyższej wytrzymałości. Unikalna struktura maty zapewnia maksymalne utrzymanie ściółki w strefie stępowej dla lepszych właściwości osuszających. Dzięki temu stawy skokowe krów nie są obciążone, a wypełnione ściółką wyżłobienia w macie zapewniają zwierzętom odpowiedni przepływ powietrza.