DeLaval milk24 to stworzona w Polsce i przetestowana u polskich hodowców aplikacja do smartfonów. Rolnicy posiadający odpowiednie urządzenia do doju typu MU DeLaval wyposażone w funkcje bluetooth mogą korzystać z ekonomicznej, łatwej w obsłudze aplikacji pozwalającej na analizę danych wydajności i innych ważnych parametrów związanych z dojem i zdrowiem krów.

Standardowy obecnie smartfon pobiera dane udojowe, a następnie przesyła je do "chmury", skąd mogą być pobierane i analizowane. Dane można analizować w urządzeniach mobilnych i na komputerach podłączonych do internetu.

Jej unikalność polega na tym, że hodowca nie musi posiadać telefonu, czy komputera z odpowiednim oprogramowaniem, dane są gromadzone i przetwarzane na zewnętrznym serwerze. Informacje te oprócz hodowcy mogą także analizować upoważnione przez hodowcę osoby takie jak doradca żywieniowy, inseminator, czy lekarz weterynarii.

Aplikacja ta, według producenta, jako jedyna spośród dostępnych na rynku programów zarządzania generuje miedzy innymi bardzo użyteczne informacje o przebiegu doju, co może być wykorzystane do poprawy rutyn udojowych. Sama aplikacja jest dostępna dla niewielkich stad, jej cena wynosi około 600zł netto.