Wraz ze wzrostem świadomości konsumentów, rośnie moda na różnego rodzaju produkty mleczne o działaniu prozdrowotnym oraz przetwory dla osób z problemami metabolicznymi.

Z racji dyskomforty, jaki odczuwają osoby z nietolerancją laktozy po spożyciu produktów zawierających cukier mleczny, unikają one kontaktu z produktami mlecznymi. Może to skutkować problemami z m.in. osteoporozą, ponieważ mleko i jego przetwory są najlepszymi źródłami wapnia w diecie i ciężko je w tej roli zastąpić innymi produktami.

Jak podała wczoraj Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, w ofercie tego przetwórcy znalazł się nowy produkty – mleko "Wiejskie bez laktozy". Tym co wyróżnia ten przetwór na tle innych jest fakt, że mamy do czynienia z mlekiem poddanym mikrofiltracji oraz pasteryzacji w niskiej temperaturze. Wiąże się to z krótkim okresem przydatności do spożycia i oznacza, że mleczarnia z Piątnicy nie obawia się problemów ze zbytem ich mleka.

- "Wiejskie bez laktozy" to jedyne na polskim rynku świeże mleko bez laktozy i najbardziej wartościowy tego rodzaju produkt pośród dostępnych w sprzedaży. Dzięki zastosowanej metodzie mikrofiltracji i pasteryzacji w niskiej temperaturze "Wiejskie bez laktozy" zawiera więcej składników odżywczych, smakuje jak mleko prosto od krowy, a przy tym jest całkowicie pozbawione laktozy. Produkt dostarcza m.in. witamin: A, D, E, z grupy B, a także wapń, magnez, fosfor, cynk, potas oraz niezdenaturowane białka serwatkowe. "Wiejskie bez laktozy" smakuje dokładnie tak, jak dobrze znane, tradycyjne i świeże "Mleko Wiejskie 2 proc.". Dodatkowo pozbawione jest charakterystycznego słodkiego posmaku, co sprawia, że konsumenci mogą je dowolnie stosować, nie martwiąc się jednocześnie o zmianę smaku – czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej OSM w Piątnicy.

Bogatą ofertę produktów bez laktozy posiada także OSM Łowicz. Wśród produktów z białego surowca, z których podczas przetwarzania został wyeliminowany cukier mleczny, znajdują się m.in. serek wiejski, śmietany, mleko. Mleczarnia z Łowicza może pochwalić się również sukcesem, jakim jest wyróżnienie dla jogurtu greckiego bez laktozy, podczas odbywających się w ubiegłym tygodniu targów WorldFood Warsaw.