Cielętnik Igloo-Weranda H&L składa się ze strefy legowiskowej o wymiarach 5 m x 5 m, stanowiącej konstrukcję podstawową. Dach o wymiarach 7 m x 7,5 m zapewnia wystarczającą ochronę przed opadami i intensywnymi promieniami słonecznymi. Istnieje możliwość jego powiększenia do szerokości 8 m.

System ten zapewnia łatwe usuwanie obornika. W tym celu odjeżdżamy Werandą H&L w inne miejsce, zamknięte w niej cielęta wędrują wraz z nią. Ponieważ koła montowane mogą być w dowolnej konfiguracji, możliwe jest przemieszczanie Werandy zarówno do przodu, do tyłu jak i na boki. Następnie, używając ładowacza czołowego, można przestawić Igloo, dzięki czemu można szybko usunąć obornik.

Dzięki każdorazowej zmianie miejsca podczas usuwania obornika cielęta wzrastają na zawsze czystym, nieobciążonym bakteriami podłożu. Na strefę żywieniową składa się m.in. 14-stanowiskowy płot paszowy wyposażony w specjalną blokadę, która uniemożliwia przypadkowe zablokowanie cielęcia.

W zależności od lokalizacji można dowolnie wybrać pozycję stołu paszowego. Elementy boczne i czołowe podlegają wymianie. Standardowo stół paszowy wyposażony jest również w żłoby ze stali nierdzewnej. Opcjonalnie można zamontować wiadra ze smoczkiem lub zwykłe wiadra do odpajania.