Embriotransfer, choć nie jest bardzo popularną formą rozrodu bydła w naszym kraju, to zainteresowanie tą metodą rośnie, szczególnie w przypadku sztuk o wysokiej wartości hodowlanej.

Naprzeciw potrzebie wyszła firma Rolstal, w ofercie której pojawił się nowy model poskromu weterynaryjnego, dedykowany przede wszystkim do wykonywania zabiegów przenoszenia zarodków u bydła.

Stabilna i solidna konstrukcja została stworzona w celu szybkiego pokonywania odległości między fermami, nawet w najcięższych warunkach drogowych, m.in. z myślą o "bezdrożach Afryki", gdzie produkt również miał być użytkowany. Poskrom przeznaczony jest przede wszystkim do przeprowadzania w nim zabiegów embriotransferu, a także innych zabiegów korekcyjno-weterynaryjnych dla bydła mlecznego i opasowego.

Urządzenie to jest przystosowane do szybkiej obsługi kilku farm, co jest możliwe dzięki błyskawicznemu przejściu do trybu pracy (montaż i demontaż z pozycji transportowej do roboczej). Poza główną skrzynią roboczą, urządzenie jest wyposażone w dwa pomosty, przedni i tylny. Głowa zwierząt blokowana jest drzwiami zatrzaskowymi, co zapewnia bezpieczeństwo pracy. Możliwa jest również płynna regulacja długości użytkowej za pomocą blokady zapadek. Wymiary użytkowe urządzenia wynoszą: 0,86 m szerokości, 2,46m długości oraz 1,70 m wysokości.

Według dostępnej wiedzy producenta jest to jedyna tego rodzaju konstrukcja w Polsce. Produkt powstał w tym roku na bazie doświadczeń działu wdrożeń firmy w porozumieniu z lekarzami weterynarii jednej z czołowych polskich firm zajmujących się genetyką zwierząt.