Według raportu Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, polskie pogłowie krów rasy Montbeliarde utrzymywało się ,w poprzednim roku na poziomie 2428 szt. Średnia wydajność mleczna od krów tej rasy wyniosła 7224 kg. Jest to ok. 350 kg na sztukę mniej niż od krów rasy PHF ze stad pod kontrolą PFHBiPM, oraz o ok. 1400 kg więcej niż średnia od krów rasy Simentaler.

Najwyższe wyniki produkcyjne zanotowano w hodowli MONTAGRO SP. Z O.O. z Wierzbicy w województwie lubelskim. Gospodarstwo utrzymuje 284 szt. krów w rasie z średnią wydajnością roczną 9314 kg przy zawartości białka w mleku na poziomie 3,59 proc.

W raportach nie uwzględniono krów będących krzyżówkami, a których liczba jest kilkukrotnie wyższa.

Hodowcy decydują się na zakup materiału hodowlanego, jak i inseminację swoich krów nasieniem od byków rasy Montbeliarde z powodu ich korzystnych cech.

Należą do nich:

 bardzo dobra płodność krów
 łatwość wcieleń
 wartościowe białko mleka
 dobre umięśnienie
 mocne nogi, odporność na kulawiznę
 długowieczność

Do zapoznania się z tą rasą zachęcają hodowcy oraz doradcy. Jednym z nich jest Franciszek Lesiński z ostrołęckiego oddziału Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie.

W jego poradach dla rolników, czytamy: żeby zachęcić naszych rolników do chowu i hodowli opisanej rasy, chcę dodać, że ponad 40 krajów na wszystkich kontynentach wybrało rasę Montbeliarde - czystą lub krzyżowaną z innymi rasami. Świadczy to o jej przydatności oraz opłacalności hodowli w nowoczesnej produkcji mleka. Nadaje się także doskonale do produkcji mięsa.