Sędzią zmagań pięknych jałówek i krów był Mirosław Anaczkowski, selekcjoner i doradca hodowlany PFHBiPM. Które samice dla swoich hodowców zdobyły najwyższe uznanie w jego oczach?

W kategorii jałowice 10-11 m-cy wygrała Borówka Piotra Szelągowskiego po Carterze. Wiesław Wojno i jego Halina 18 po Sound Systemie była najlepsza w kategorii jałowic 12-13 m-cy.

Vella 719 po Tropicu należąca do Stanisława Żochowskiego była bezkonkurencyjna w kategorii 14-15 m-cy. Ten sam hodowca odebrał także czempionaty wśród jałowic 16-17 oraz 18-19 m-cy za Roksanę po Solito Red oraz za Vellę 697 po Gywerze.

Paweł Kulesza z miejscowości Rębiszewo Zegadły i jego Mila po Jacoby to zwycięzcy w kategorii 20-21 m-cy. Z kolei Elwira po Budgetcie od Adama Pietruszyńsiego została czempionką w kategorii jałowic w wieku 22-23 m-cy.

Po rywalizacji krów na ringu w Szepietowie podczas 27 wystawy zwierząt hodowlanych najbardziej cieszyli: Wiesław Wojno, Adam Pietruszyński, Zbigniew Skrodzki i Anna Żochowska z Kamieńskich Wiktorów. Ich samice zdobyły czempionaty. Po kolei. Wśród krów pierwiastek Mirosław Anaczkowski – sędzia zmagań z Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Bydła – najwyższe laury przyznał Pstrej po Pinacle i krowie Mua po samcu Gymnast. Najpiękniejszą w II laktacji została Wiera po Adrorable. III laktację zdominowała Lizzie po Mogulu. W krowach rasy PHF odmiany RW bezkonkurencyjna była Marta po Brooklinie.

 

Samica Lizzie 118 po Mogulu na BG ET z gospodarstwa Anny Żochowksiej z Kamieńskich Wiktorów została wybrana superczempionką spośród krów.

 

Druga superczempionka pochodzi także z gospodarstwa z Kamieńskich Wiktorów, a na imię jej Vella 719. Jest ona po Tropicu na Semino.

 

Trzecią superczempionką została Elwira ze Stradun, której ojcem jest Budget, a ojcem matki Binic.