Za nami przyznanie nagród laureatom XIII Rankingu Spółdzielni Mleczarskich. Była to edycja wyjątkowa, ponieważ Kapituła Rankingu zdecydowała się wyróżnić najlepszych w trzech kategoriach wielkościowych: największe, duże i skupowe spółdzielnie mleczarskie.

Pierwsze miejsce w kategorii Spółdzielnie Skupowe zajęła Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka.

Laureatem kategorii Duże Spółdzielnie Mleczarskie została Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy.

W kategorii Największe Spółdzielnie Mleczarskie zwycięzcą została Grupa MLEKOVITA.

Poza kategorią główną przyznano również wyróżnienia.

W kategorii Biznes Odpowiedzialny Społecznie wyróżniona została Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek.

Nagrodę za najwyższą rentowność sprzedaży otrzymała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu.

Wyróżnienie w kategorii specjalnej, której partnerem był bank Credit Agricole, otrzymała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole.

Za Managera Roku 2018 uznany został Dariusz Sapiński, prezes Grupy Mlekovita.

Jak mówił, w trakcie uroczystego wręczenia nagród - Mam ten niezwykły przywilej, że  za sterami Mlekovity stoję wiele lat. Zawsze starałem się, by jak najlepiej służyć naszym hodowcom, naszej firmie naszym rodzinom. Moja strategia jest prosta, jak najlepiej służyć Polsce.

Jednocześnie podkreślił, że również Ranking Spółdzielni Mleczarskich sprzyja podnoszeniu poprzeczki w sektorze, jak i wyznaczaniu nowych celów. - Ta zdrowa rywalizacja, to również jest nasz cel. Eksportujemy do 159 krajów, inne mleczarnie również to doceniają i często gratulują tego wyniku. Nasz eksport robi więcej miejsca na rynku dla innych. Dzięki tej różnorodności, ekspansji, skali produkcji staliśmy się firmą międzynarodową, to upoważnia nas, by myśleć w kategoriach globalnych. Uważam, że w Polsce są doskonałe warunki do hodowli bydła, produkcji mleka. Przestrzegamy wszystkich reżimów weterynaryjnych, sanitarnych, a polskie mleczarstwo zasługuje na wyróżnienie ze wszystkich branż spożywczych – podkreślił Dariusz Sapiński.

XIII Ranking Spółdzielni Mleczarskich został sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.