Spośród czempionek – krów w laktacji sędzia wybrał tą jedną, która najbardziej zbliżona była do wzorca rasowego. Czempionka wśród krów rasy holsztyńsko-fryzyjskiej w 3 i dalszych laktacjach oraz superczempionka wśród krów - Wiki to zwierzę w 3 laktacji, urodzone 5 października 2008 roku. Pochodzi ona po kanadyjskim buhaju Goldwyn, a jej wydajność to nieco ponad 8400 kg mleka za laktację.

Zdobywczyni tytułu superczempiona pochodzi z hodowli Pana Zbigniewa Skrodzkiego z miejscowości Konopki-Białystok. Hodowla Pana Zbigniewa liczy nieco ponad 40 krów dojnych utrzymywanych w oborze uwięziowej.
 
Odnosząc sukces podlaskiego hodowcy – Zbigniewa Skrodzkiego do osiągnięć wielu polskich obór hodowlanych (Ośrodki Hodowli Zarodowej, Kombinaty Rolne, wielkotowarowe gospodarstwa prywatne) prezentujących swoje zwierzęta na wystawach zarówno regionalnych jak i krajowych, to osiągnął on ogromny sukces w dziedzinie hodowli.

- Zaprezentowaliśmy wspólnie z synami tylko dwie krowy z naszego stada. Gdybyśmy mieli taką możliwość to w każdej z grup wiekowych moglibyśmy zaprezentować przynajmniej po jednej sztuce i na pewno byłoby się czym pochwalić – mówi Zbigniew Skrodzki.

Druga z prezentowanych krów ze stada Skrodzkiego – Poltyn ur. 17 września 2007 roku po amerykańskim buhaju Win 395 zdobyła tytuł pierwszej wiceczempionki w kategorii krów w 3 i dalszych laktacjach. Krowa ta podczas prezentacji była w 4 laktacji, wcześniejszą kończąc z wynikiem blisko 11 tys.

W ringu Agroareny przy PODR w Szepietowie zaprezentowano 130 sztuk bydła mlecznego pochodzącego z 36 stad hodowlanych na Podlasiu.