Mlekovita w 2015 roku wprowadziła na rynek 594 mln l mleka, co stanowi ponad 20 proc. całej polskiej produkcji. Według Prezesa Zarządu Grupy Mlekovita Dariusza Sapińskiego, tak ogromna produkcja i jej rekordowy wzrost były możliwe dzięki silnej, rozpoznawalnej marce o międzynarodowej renomie oraz elastyczności w działaniu i szybkiej reakcji na zmieniające się trendy na rynku produktów mlecznych.

Według danych Mlekovity, w Polsce mleko produkowane w zakładach Grupy pije co 4 osoba. Zdaniem prezesa mleczarni, wysoki popyt na produkty Mlekovity jest wynikiem zaufania konsumentów do marki oraz wejścia na nowe międzynarodowe rynki.

O zainteresowaniu na rynkach zagranicznych świadczą osiągnięte wyniki sprzedaży. W 2015 r. mleczarnia wyeksportowała 46 mln l mleka.

Duży przełom stanowiło również wprowadzenie na rynek nowych produktów, do których należą m.in.: „Wydojone” – mleko bezlaktozowe (lactose free), mleko ze sterolami, mleko z wapniem i witaminami.

Polska jest jednym z siedmiu największych producentów mleka w Unii Europejskiej, a Polacy chętnie spożywają produkty mleczne. Wzrost konsumpcji mleka i produktów mlecznych wiąże się z coraz większym asortymentem produktów nabiałowych oferowanych konsumentom przez producentów. Mlekovita w 2015 r. wprowadziła na rynek blisko 120 nowych wyrobów w 14 kategoriach.